Windows 10

windows 10 pro en iyi windows onu kullanın 7 öldü tarih oldu.
Dokunmatik ekran için yapılan melez i övmeyin. Örnek....Sağ üstten gir. Sistemi kapat.
Şifresi değişmiş bir ağı silememe ve dolayısı ile aynı modeme yeni şifre ile bağlanamama
Güncelemeleri tamamen kapatamama
Zamanlanmış görevlerin detay kontrolünün olmaması. (Açılınca aöıldıktan sonra vs. Kontrollerinin olmaması)
En önemlisi yüksek sürüm office istemesi ve bunun anahtarını bulamamam
Adobe 10x in çalışmaması yüksek sürüm istemesi ve yine lisans sorunu
Özetle win10 kendisi ile uyumlu son sürüm programlar ister ve bu son sürümlerin lisansı ancak paralıdır

Hard Diskinizin sağlamlığından emin misiniz? Eğer kolay ulaşılabilir bir yerde ise biraz kullanımdan sonra hard diski elinizle kontrol edin bir ısınma var mı diye? Şayet varsa tavsiyem bir adet SSD alıp sistemi yeniden kurmanız.

Büyük ihtimal bir donanım probleminiz var gibi gözüküyor çünkü.

Ayrıca sağlam kaynaktan edindiğiniz işletim sisteminde formattan sonra virüs kalmaz.
SSD takınca Hard DİSK iptal mı oluyor,harddiski kullanmıyormuyuz.?
Bir de benim bilgisayarda yazıların görüntüsü sanki böcek,kurt yemiş gibi, bu anakarttan mı diğer donanımlardan mı kaynaklanıyor?
Bilgisayarın kasa ve donanımlarını birkaç ay evvel internetten tak çalıştır olarak almıştım.
Windows 7 kurdum sorunsuz çalışıyor,harddiskin ısınmasını kontrol edeceğim.

SSD takınca Hard DİSK iptal mı oluyor,harddiski kullanmıyormuyuz.?
Bir de benim bilgisayarda yazıların görüntüsü sanki böcek,kurt yemiş gibi, bu anakarttan mı diğer donanımlardan mı kaynaklanıyor?
Bilgisayarın kasa ve donanımlarını birkaç ay evvel internetten tak çalıştır olarak almıştım.
Windows 7 kurdum sorunsuz çalışıyor,harddiskin ısınmasını kontrol edeceğim.

SSD yeni nesil Hard Disktir..

Yani halihazırdaki Hard diskinizi söküp yerine SSD takacaksınız. Fiyat/Gb oranı normal hard disklere göre pahalıdır. 250 Gb'lık bir haziran fiyatları ile 350 TL civarıdır.

Fiyatı hariç makenik hard disklere göre daha hızlı (en az 4-5 kat) daha sağlam (içinde mekanik parça olmadığı için) okuma yazma ömürleri daha fazladır.

Ben normal şartlarda üzerindeki mekanik hard disk sağlamken bile arkadaşlara SSD aldırıyorum.Eski Hard disk sağlamsa da harici veya D dürücüsü yapıyoruz.

Ekrandaki görüntünün bozukluğu ekranın kendisinden de olabilir ekran kartının donanım arızasından da sürücü (driver) olmaması yada probleminden de.Buradan görmeden bir şey söylemek çok zor.
Dokunmatik ekran için yapılan melez i övmeyin. Örnek....Sağ üstten gir. Sistemi kapat.
Şifresi değişmiş bir ağı silememe ve dolayısı ile aynı modeme yeni şifre ile bağlanamama
Güncelemeleri tamamen kapatamama
Zamanlanmış görevlerin detay kontrolünün olmaması. (Açılınca aöıldıktan sonra vs. Kontrollerinin olmaması)
En önemlisi yüksek sürüm office istemesi ve bunun anahtarını bulamamam
Adobe 10x in çalışmaması yüksek sürüm istemesi ve yine lisans sorunu
Özetle win10 kendisi ile uyumlu son sürüm programlar ister ve bu son sürümlerin lisansı ancak paralıdır

Sayın @LUTFiBEY

Bilmiyorum hangi sürümü kullandınız ama ağı silme ,(Ağı unut) yeni modeme bağlama gibi özellikler ilk sürümünden itibaren var.

İkincisi Ofis olarak yüksek sürüm mecburiyeti yok ki ben halihazırda şahsi bilgisayarımda lisanslı Office 2007 sürümünü kullanıyorum.

Ayrıca uyumluluk modu Windows 7'den daha düzgün çalışıyor yani geriye dönük uyumu daha iyi.

ve en önemlisi son sürüm program isteme gibi bir huyu yok.Eski sayılabilecek CAD programı kurduğumu ve çalıştırdığımı biliyorum.Yeter ki orjinal lisans olsun.

Adobe 10.x sürümünü (kastınız flash herhalde?) ve zamanlanmış görev detayına ise bir şey diyemeyeceğim.Zira ikisinide kullanmadım ama Adobe sürümünün çalışmaması pek mantıklı gelmedi.Uyumluluk modunda kurmayı denediniz mi?

Edit: Adobe Flah playerin Windows 10 sürümü varmış zaten.Çalışmaması mümkün değil.

Son düzenleme:
Bilgisayarıma format atarsam win7 kuracağım. Win10 dan memnun değilim.

Adobe10x nedir?
Bir word ü düşünün. PDF üzerinde ne yapıyorsanız, aynıdır. Artı scannerdan ocr taraması mükemmele çok yakındır.(600mb dvd de setup dosyası var.) Bendeki işyeri kurumsal lisanslı 10x sürüm win10 da sorun yaşadı. Üst sürüm 11x istiyor.
Bu arada, teknik programlardan ve "yeni sistemlerde" vga yerine hdmı olması ve yine rs232 portundan dolayı, çevremdeki arkadaşlarımın hepsi xp kullanıyorlar. Sanırım bu 64bit olayı herşeyi batırdı.

İyide bu ev ve ofis kullanıcısı için Windows 10 kullanmayın demek için yeterli değil ki? Ev ve normal ofis kullanıcısı bu tür ürünleri bırakın kullanmayı adını bile duymaz.

Hal bu iken ev/ofis kullanıcısına bu sebeplerden Windows 10 işe yaramaz denmesi yanlış.Ev kullanıcısı profili genel itibarı ile başını ağrıtmayacak,problem çıktımı çabuk çözülecek,internet ve ofis tabanlı işlerini görecek bir işletim sistemi ister ki özellikle güncel teknolojiyi destek babında windows 10 bunun içindir.

Yoksa Oracle sağ olsun Firefox sürümünü taş devrinden kalma kullandırıp güncelleyince tüm sistemin çöktüğü yapılar var ki bunu oracle gibi bir firma yapıyor.Zahmet edipte güncellemeye uğraşmıyorlar.

Keza bu forumdaki en nitelikli konulardan olan CNC meselesinde Mach3 yazılımı windows 10'da çalışmıyor.Şahıs iş yeri açmış dünya para yatırmış iş yapacak ama sistem hem xp-windows 7'ye mahkum ediyor hemde paralel porta.

64 Bit meselesi ise mecburiyetten.32 Bit sistemler artık gereksinimlere cevap vermiyordu. Daha fazla hızın daha yoğun verinin ,işlem gücünün, güvenliğin gerektiği nokta da 32 bit terkedilmeye başlandı.Zan ederim yakın zamanda yazılan hiçbir ücretli program 32 bit temelli değildir (bu kısım tahmin.veriye dayanmıyor)

Hasılı sıradan benim gibi kullanıcı için Windows 10 kendisinden önceki tüm sürümlerden daha iyi ve daha kullanışlı bence.Biz eski nesil için yeni bir şeyi öğrenip alışmak biraz zor geliyor ve uğraşmak istemiyoruz,eh zaten işimizi gören bir sistem var diye.Lakin bu windows 7'yi 10'dan daha iyi ve kullanışlı yapmaz.

7 desteğimiz bitmiştir 8-9 için de destek yok ne haliniz varsa görün Bill uncle...

Ne yorum yazarsanız yazın. Win10 dokunmatik laptop lar için olduğu gerçeği değişmez.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri