Windows 10

Arkadaşlar windows 7 den windows 10'a geçtim format attım bu winrar ve winzip indiriyorum açmıyor,şöyle bir yazı çıkıyor:" Bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor. " Ofis programı yüklemek istedim onuda yüklemedi.Bir de ses yok ,aygıt yöneticisinden kontrol ettim normal gözüküyor ,sürücüler güncel diyor,nerden kaynaklanıyor acaba yardımcı olacak arkadaş var mı?.

Yükseltme mi yaptınız yoksa temiz kurulum mu?

Yükseltme mi yaptınız yoksa temiz kurulum mu?
Bu Windows 10'u bir kaç sene önce Confickerbelası nicli arkadaş link atmıştı onu yükledim ,yükseltme yapmadım.
Sistem türü: 32 bit işletim sistemi
x64 tabanlı işlemci yazıyor.

sıfırdan kurulum yaptınız yani?

ilk olarak Windows 10'un ilk sürümleri biraz problemli idi.Tavsiyem:

https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10 Linkinden "aracı şimdi indirin yazısını tıklayarak indirme aracını bilgisayara indirip üzerini tıklamanız ve açılan pencereden yönergeleri takip ederek (32 bit olmasını falan seçerek) en son sürümü edinmeniz.

Windows 10 bilgisayara inince bunu ister DVD'ye yazdırın ister https://10.enpedi.com/2015/02/windows-10-uefi-veya-klasik-kurulum.html linkinde denilenleri uygulayarak bir USB bellek hazırlayarak format atın.

Bunları yaparken indirdiğiniz sürümün 32 bit olmasına özellikle dikkat edin ama tavsiyem 64 bit kurmanız.Zira sizin probleminizin ana kaynağı muhtemelen kurmak istediğiniz programların 64 bit olması.

Tabi bir daha formatla uğraşamam derseniz istediğiniz programların 32 bir sürümlerini bulmalısınız.64 bit sürümler 32 bitte çalışmaz.

Şahsen sıfır kurulum win10 u, 8-9 ay denedim. Eh tanıyacak kadar, alışacak kadar kullandım.
Bence boşverin benim gibi. Bir halt yok win10 da. Daha iyisi çıkana kadar win7 en kralı.

sıfırdan kurulum yaptınız yani?

ilk olarak Windows 10'un ilk sürümleri biraz problemli idi.Tavsiyem:

https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10 Linkinden "aracı şimdi indirin yazısını tıklayarak indirme aracını bilgisayara indirip üzerini tıklamanız ve açılan pencereden yönergeleri takip ederek (32 bit olmasını falan seçerek) en son sürümü edinmeniz.

Windows 10 bilgisayara inince bunu ister DVD'ye yazdırın ister https://10.enpedi.com/2015/02/windows-10-uefi-veya-klasik-kurulum.html linkinde denilenleri uygulayarak bir USB bellek hazırlayarak format atın.

Bunları yaparken indirdiğiniz sürümün 32 bit olmasına özellikle dikkat edin ama tavsiyem 64 bit kurmanız.Zira sizin probleminizin ana kaynağı muhtemelen kurmak istediğiniz programların 64 bit olması.

Tabi bir daha formatla uğraşamam derseniz istediğiniz programların 32 bir sürümlerini bulmalısınız.64 bit sürümler 32 bitte çalışmaz.

Sayın Ar-kur-Tek üç gündür bilgisayarla uğraşıyordum cevap yazamadım. Yukarda vermiş olduğun linkten windows 10 indirdim yükledim,iki gün uğraşarak ancak internete bağlanabildim bilgisayar donuyor,internete bağlandıktan sonra yine dondu internete de giremedim.
Bu donma bilgisayarın yani donanımın gücü yetmediğindem mi kaynaklanıyor yoksa format attıktan sonra virüsler hala etkin mi?
Tekrar windws 7'ye döndüm az bir donma olsa da formatladım bitirdim.Windows 10'u sevmedim
Güncel windows 7 iso varsa link atabilirmisiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
windows 10 pro en iyi windows onu kullanın 7 öldü tarih oldu.

Sayın Ar-kur-Tek üç gündür bilgisayarla uğraşıyordum cevap yazamadım. Yukarda vermiş olduğun linkten windows 10 indirdim yükledim,iki gün uğraşarak ancak internete bağlanabildim bilgisayar donuyor,internete bağlandıktan sonra yine dondu internete de giremedim.
Bu donma bilgisayarın yani donanımın gücü yetmediğindem mi kaynaklanıyor yoksa format attıktan sonra virüsler hala etkin mi?
Tekrar windws 7'ye döndüm az bir donma olsa da formatladım bitirdim.Windows 10'u sevmedim

Hard Diskinizin sağlamlığından emin misiniz? Eğer kolay ulaşılabilir bir yerde ise biraz kullanımdan sonra hard diski elinizle kontrol edin bir ısınma var mı diye? Şayet varsa tavsiyem bir adet SSD alıp sistemi yeniden kurmanız.

Büyük ihtimal bir donanım probleminiz var gibi gözüküyor çünkü.

Ayrıca sağlam kaynaktan edindiğiniz işletim sisteminde formattan sonra virüs kalmaz.

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri