winccflexible tag?

delta plc ve dop panellere aşinayım fakat sıemens konusunda çok iyi sayılmam kafama takılan birşeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. winccflexible de simaticmanagerda oluşturduğum data blockları ilgili taglere ekleyip bu şekilde işlem yapıyorum. Bunun tek yolu bu mudur? yani ben oluşturduğum butonla i125.0 ı aktif etmek istiyorum diyelim. bunun için ilgili kontağa ille de data block mu oluşturmam gerekiyor. yani ben hmı üzerinden direk i125.0 i125.1 gibi bitleri aktif edip q125.0 adresinden aldığım değerle animasyon yaptıramam mı? Umarım anlatabilmişimdir....

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
bende tia portal var. program step 7 ile winccyi tümleşik çalıştırıyor. HMI'da bir butona CPU'daki i125.0'ı tanımladığımda otomatik olarak HMI'da kendi tag'ını oluşturuyor. Bu konuda ben herhangi bir problem yaşamadım. Ben de Siemens konusunda çok yeniyim. Normalde Wago plc kullanıyorum.

bende tia portal var. program step 7 ile winccyi tümleşik çalıştırıyor. HMI'da bir butona CPU'daki i125.0'ı tanımladığımda otomatik olarak HMI'da kendi tag'ını oluşturuyor. Bu konuda ben herhangi bir problem yaşamadım. Ben de Siemens konusunda çok yeniyim. Normalde Wago plc kullanıyorum.

ayıptır sorması tia portal ı nasıl edinebilirim :) açıkçası wincc yi kurup cracklemek bile bir hayli zaman aldı :)

Siemensin sitesinde mevcut. 21 gün deneme süresi içerisinde sınırsız kullanabiliyorsunuz..

Tümleşik olarak kullanmak için aşağıdaki iki programı indirmeniz gerekiyor.

1) TIA Portal STEP7 Professional
2) TIA Portal WinCC Professional

Step 7 Professional V11 SP2 Part 1 ------------- Download
Step 7 Professional V11 SP2 Part 2 ------------- Download
Step 7 Professional V11 SP2 Part 3 ------------- Download
Step 7 Professional V11 SP2 Part 4 ------------- Download
Step 7 Professional V11 SP2 Part 5 ------------- Download
Step 7 Professional V11 SP2 Part 6 ------------- Download
Step 7 Professional V11 SP2 Exe File_----------- Download

WinCC Professional V11 SP2 Part 1 ------------- Download
WinCC Professional V11 SP2 Part 2 ------------- Download
WinCC Professional V11 SP2 Part 3 ------------- Download