WinCC'den Excell'e Veri Aktarımı

Bilgimsss

Üye
Merhabalar arkadaşlar,

Wincc Scada proje içerisinden SQL e data kaydediyoruz. fakat rapor alınmak istendiğinde sql deki tabloyu excellde bir dosyaya nasıl aktaracağımızı anlatabilir misiniz?_

Merhabalar arkadaşlar,

Wincc Scada proje içerisinden SQL e data kaydediyoruz. fakat rapor alınmak istendiğinde sql deki tabloyu excellde bir dosyaya nasıl aktaracağımızı anlatabilir misiniz?_

Arkadaşlar hiç kimse sql deki verileri excele atma konusunda çalışma yapmadımı acaba?

Moderatör tarafında düzenlendi:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
SQL'deki veriyi excel'e atmak yerine excel'den sql'deki veriyi çekme şeklinde google'da aratırsan bir çok yazı bulabilirsin. Excel içersinde bu işi yapacak makroları yazmak daha kolay olur. Veya her hangi bir makro yazmadanda bu iş yapılabilir.

mail adresini yollarsan anlatabilirim.

Merhabalar arkadaşlar,

Son düzenleme:
nasıl hallettin anlatta bizde bilelim

merhaba. sql serverda olan bir tabloyu excel'e aktarma konusunda sıkıntı yaşayanlara yardımcı olabilirim.
winncc scadadan tek butonla exele yazdırmak ıstıyorum sql ıkı farklı tabloyu bırlestırıp yazdrımak ıstıyorum ısın ıcınden cıkamadım yardımcı olabılır mısınız?

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri