wincc ve wincc flexible farkı

sina-n ' Alıntı:
arkadaşlar bu wincc yi nereden bulabilirim baktım ama site içinde bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

wincc ya da wincc flexible ticari yazılımlar olduğundan kontrolkalemi.com forumlarında bu yazılımların paylaşımı engellenmiştir.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
sina-n ' Alıntı:
arkadaşlar bu wincc yi nereden bulabilirim baktım ama site içinde bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

demo versiyonlarını (15günlük deneme )siemens veya siemens partnerlerden bulabilirsiniz. iyi çalışmalar.

wincc flex ile plc olmadan yapılan simulasyon uygulamayı wincc 6.2 veya wincc daha üst versiyonları ile yapabilir miyiz?
sitede verilen birçok örnek wincc flex ile ilgili;
gerçekten yardımlarınızı bekliyorum ?????

sina-n ' Alıntı:
wincc flex ile plc olmadan yapılan simulasyon uygulamayı wincc 6.2 veya wincc daha üst versiyonları ile yapabilir miyiz?
sitede verilen birçok örnek wincc flex ile ilgili;
gerçekten yardımlarınızı bekliyorum ?????

yapabilirsin sana bunula ilgili siemens forumunda ki linkleri gönderiyorum.

https://www.automation.siemens.com/...how.aspx?HTTPS=REDIR&language=en&PostID=29399
https://www.automation.siemens.com/...px?HTTPS=REDIR&PostID=63671&63671&Language=en

https://www.automation.siemens.com/...how.aspx?HTTPS=REDIR&language=en&PostID=15744

daha fazla bilgi istersen aynı siteden taraatabilirsin.

iyi çalışmalar.

james_sr soruma cvp verdiğin için çok teşekkur edrim fakat beni can damarımdan yakaladın ing var ama o kadar da iyi değil yani bazı teknik terimler girdimi çuvallıyorum
yardımın için tekrardan çok saol

ARKADAŞLAR EN AZINDAN UMARIMBİRİLERİNE FAYDASI OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM
WİNCC ARTIK VİSTA İLE UYUMLU HALE GETİRİLMİŞ WİNCC 7.0 VİSTA İLE ÇALIŞIYOR
KOLAY GELSİN HERKESE...

WinCC Flexible kullanım amacı OP'ları da otomasyon sistemine dahil etmektir. Bir OP( Operatör Panel) kısaca basit bir I/O'dur. WinCC Flexible ise bu I/O'ları ve marifetlerini bir grafik ekran (text değil) üzerinden izleyebilme ve otomasyon sistemine dahil etmektedir.

ARKADAŞLAR EN AZINDAN UMARIMBİRİLERİNE FAYDASI OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM
WİNCC ARTIK VİSTA İLE UYUMLU HALE GETİRİLMİŞ WİNCC 7.0 VİSTA İLE ÇALIŞIYOR
KOLAY GELSİN HERKESE...

Tabii ki Vista Home ile değil :)

site içinde bir yerde okudum arkadaşlarmızdan birisi şöyle bir şeyden bahsetmiş ben denemedim deneyipte çalıştıran arkadaşlar varmış exe. dosyasını sağ tıklayıp uyumluluktan programın uyumlu olduğu windows secip çalıştırabiliyormuşuz.......

WinCC Flexible genel olarak HMI programlamak ve HMI programlarını denemek amacıyla kullanılabildiği gibi Scada olarakda mükemmel işler çıkarıyor.
WinCC sadece SCADA amaçlı kullanılır ve içerisinde hazır birçok fonksiyon bulundurur. bunun yanında C, Visula basic gibi dillerde script yazılarak birçok fönksiyon ve özellik kendimiz ekleyebiliriz. Data uygulamaları yapabilmek için birçok database ile bağlantı kurabilir. adınında açıklaması olduğu gibi Windows Control Center yani windowsun tüm özelliklerinden faydalanarak SCADA uygulamaları yapmaya olanak tanır.
Yaptığımız beton santrali uygulamalarında yakın zamana kadar WinCC Flexible kullanıyorduk. Sistemin kumandasını küçük animasyonlarla rahatça yapabildiğimiz gibi oluşturulan veri tabanlarında müşteri, araç, üretim gibi birçok bilgiyi kaydedip raporlar alabiliyorduk. Hemde sorunsuz. Ama wincc daha üstün olduğu için sistemlerimize birçok artı katacağını düşünerek artık wincc kullanıyoruz.

Yardımcı olabildiysem az da olsa ne mutlu bana.

arkadaşım elinde yapılmış uygulamalar varsa paylaşabilir misin. özellikle raporlama ile ilgili olan bölümler lazım bana teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri