wincc haberleşme sorunu

ufuk82

Üye
Elimde bir tane PPI Kablosu ve s7 cpu 222 var bunu wincc ye tanıtmak istiyorum s7 protocol suite var fakat PPI Protokolu desteklemiyor sanırım bunla ilgili hangi driveri kullanmalıyım yada yeniden bir cihaz alıp MPI Protokoluna gecmem gerekiyor biri yardımcı olursa çok sevinirim Micro win32 bile PPI protokolu desteklerken wincc s7 icin neden olmasın ilginc bir sorun çözene çok minnetdar olacağım yardımlarızı bekliyorum iyi çalışmalar...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Ufuk arkadasım s7-200 ıle wıncc baglaman ıcın mpı protokolune ıhtıyacın var ve bılgısayarınada cp5611 kartı alman gereklı.Fıyatlarını bılmıyorum ama bence touch panel veya operator panel kullansan daha mı ıyı olur dıye dusunuyorum

Iyı Calısmalar

Ekli dosyalar

• op_pc_plc_baglanti.rar
    16.9 KB · Görüntüleme: 147
Moderatör tarafında düzenlendi:
CP5611 kartının 451 euro fiyatı var hocam onun yerine Endüstriyel Ethernet PC Kartları kulllanılabilirmi

Ethernette olabılır tabıı kı ama s7200 ıcın ethernet modulu eklemenız gereklı

Başka bir çözüm yolu varmıdır acaba bu iş epeyi pahalı olacak gibi :D

Bu wincc içindeki S5 modeline bile PPI protokolunua destek vermesi ilginc s7 200 icin PPI destekliyecek driver yazsalar iyi olacak :) nasıl bir protocol suiteyse

başka 2 yolu var.
1.s7200 ek modül takmak.em 277 profibus dp modülü
2. pc ye pc access programı yüklemek.

eyvallah.

PLC ye profibus dp modülü takarsak bilgisayara herhangi bir parça takmak gerekmezmi aradaki bağlantıyı nasıl yapacaz hangi kabloyla yardımlarınız icin sağolun arkadaşlar

profibus kablosu standarttır.satın alabilirsin profibus connector olarak..veya üçer dirençli bişey kendinde yapabilirsin.profibus connector olarak ararsan bulursun nette şuan ezberim de yok.bulamazsanız daha sonra iletirim.....
eyvallah...

cp 5611 normal mpi kablonun pci olan versionudur.

Bilgisayara ayrıca kart gerekmiyormu yani hocam normalde wincc de profibus dp driverını yüklediğimiz zaman cp5412 diye bir ibare var bu pcye bağlanacak kartın ismi değilmidir

ben öyle biliyodum ama uygulamasını yapmadım karttakmaya gerek yok ama belki mpi donglenı isteyebilir çünkü daha önce mpi dongle ile profibus bağlantısı yaptım.....
ben s7200 ile wincc haberleştirmeye siizn gibi uğraştım daha sonra daha ucuz biyontemle olayı çözdüm.
oda moviconX diye bir Scada programıyla s7200 ile haberleştim.moviconx ppi kablo ile plcye direkt bağlanıyor.......
kolay gelsin.....
eyvallah.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri