WinCC Flexible

WinnCC Flexible Kullanmasını bilen var mı?

orjinal program var elimde ama proje hazırlayamıyorum ve S7-200 ile bağlantı kuramıyorum. Yardım olursanız sevinirim. ???

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
programı ben çekmedim ama WinnCC Flexible yazılımı OP(Operator panel) ler icin yazılıyor sanırım direk plc ile bağlantı kurması konusunda pek fikrim yok wincc de direk bağlantı kurabiliyorsun pc den elinde op varmı arkadaşım :)

bence onsuz yapamazsın gibime geliyor

Wincc Flex op programlar , plc ile alakası yok dostum protool un yeni versiyonu gibi düşün.. plc için s7 200 ise micro win 300-400 ise step7 kullanıcan

İlgileriniz için çok teşekkür ederim. Eğer bir gelişme kaydedersem bura yazarım inşaallah.

şimdi aklıma geldi , hıca sen wincc flex runtime mı kullanmaya çalışıyorsun ? yani op yerine bilgisayarda mı çalışıtırıcan ?
o zaman pg pc interface e ıyı bak, nasıl bşr bağlantı planladığını yazarsan yardımcı olabiliriz.. ppi cable mı yoksa 277 ethernet modulumu kullaıcan ?

hiç kullanmadım fakat s7 kuşağı plclerin hertürüne adapte olan bir modeli herlahde.. bende orjinal çalışan
program arıyorum.. s5 /s7 senin ki biraz kapsamlı profeyonel yani...

Ates ' Alıntı:
şimdi aklıma geldi , hıca sen wincc flex runtime mı kullanmaya çalışıyorsun ? yani op yerine bilgisayarda mı çalışıtırıcan ?
o zaman pg pc interface e ıyı bak, nasıl bşr bağlantı planladığını yazarsan yardımcı olabiliriz.. ppi cable mı yoksa 277 ethernet modulumu kullaıcan ?

evep OP yerine PC den çalıştıracağım. PC ye PPI ile bağlı. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri