wincc flexible script yardım

mercortal

Üye
herkese selamlar
üzerinde çalıştığım bir proje var ve bir sorunla karşılaştım ve işin içinden çıkamadaım bazı değişkenlerin data kaydını utumak istiyorum mp277 kullanıyorum ve ben bu değişkenlerin kayıt işlemlerini her zman kaydetmek istemiyorum test bandı oldugu için istenildiğinde data kaydını açmak ve kapatmak istiyorum.kayıt uzantım csv formatında.sorunum şu şekilde panel üzerinde test start butonu butonu ile hem test başlatıyorum aynı zamanda startloggin özelliği ile data kaydını başlatıyorum ve aynı butonla stoplogging ile data kaydını kapatıyorum. ben bu işlemi dışarıdan bir ınput yada set edilen bir merker ile yapmak istediğimde olmuyor.script kısmına yazmama rağmen bir türlü dışarıdan kayır işlemini aktif edemiyorum yardımlarınızı eğer mümkünse ilhgilenen arkadaş varsa bir an önce yardım için fikir verirse sevinirim

bu arada kullandığı panel mp277 10 inç
teşekkürler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
arkadaşlaar yardımlarını bekliyorum problem yaşadığım konu hakkında kimse bilgi sahibi değilmi acaba

mercortal arkadaşım bence yazdığın scripti paylasırsan onun uzerınden yardımcı olması daha kolay olur.

sorunu çözdüm arkadaşlar panel açıldıgında runtime geçtiğinde script bir kere aktif oluyor data kaydı yapmak isteğim veriler için scripti sürekli aktif etmem gerekiyormuş. scripti bir triggere atayıp sürekli olarak çalıştırınca oldu

wincc flexible da tag olarak girdiğim sayıyı 10 ile çarpıp ekrana atmak istiyorum nasıl yaparm yardım edermisiniz

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri