Wincc flexible runtime ile excele veri aktarabilirmiyim

samsunluu

Üye
arkadaşlar merhaba benim bir projem var Wincc flexible,da yaptığım projeyi runtime,da çalıştıracağım fakat aynı zamanda excel,e de veri aktarmam gerekiyor
nasıl yapabilirim...?
ilginize şimdiden teşekkürler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
evet istediğin tag leri exel e aktarıp değerlerini görebilirsin.. biraz daha açarsan iyi olur

djkursun KARDEŞ MERHABA
ÇALIŞTIĞIM FABRİKADA HER HATTIN OEE VERİLERİNİ Wincc flexible,da YAZDIĞIM PROĞRAMDA ŞİRKETİN PAYLAŞIM DOSYASINDA BULUNAN exel e OTOMATİK OLARAK YAZDIRMAM GEREKİYOR
BEN PLC DE GEREKLİ VERİYİ İŞLİYORUM ZATEN MEVCUT SADECE flexibla ÇIKARTIP ORADANDA EXEL,AKTARMAM LAZIM

wincc flexible'da sol taraftaki project açılır menüsünden "Historical Data" menüsüne gel ve "Data Logs" menüsüne gir.
açılan sayfada istediğin tag'leri yaz ve nereye aktarmak istiyorsan dosya yolunu seç olay bu..

Hocam Wincc flexible den excell le scripst yazarak veri aktarmayla ilgili bir örnek yazarsaniz sevinirim

Simdiden tesekkürler

wincc flexible üzerinden verileri RBSReport aracılığıyla alıp excele saatlik vb. şekilde raporlayabilirsin. Wincc flexible run as opc server demen yeterli tüm tagları bu program aracılığıyla kaydedebilirsin ve raporlayabilirsin. İstersende VB.net te program yazarsın oda ihtimaller arasında. Kendi OPC 'si üzerinden dataları çekebilirsin. Detaylı bilgi için Robosoft Kontrol ve Bilişim Hizmetleri Ltd. Şti. adresini ziyaret edebilirsin.

Script yazarak excel'e istediğin zaman aralıklarında kayıt yapabilirsin.
Dosyayı bulabilirsem gönderirim.Fakat Excel'de sheetlerdeki kayıt sayısı sınırlı
sonra dosyan şişmesin.

merhaba djkursun senin söylediğin gibi yaptım ama data log da tagların girileceği kısmı bulamadım . küçük bir örnek yaparsan sevinirim.

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri