WinCC Flexible 2007 de bir cihazı Haberleşmiyor

AhmetNuri

Üye
WinCC Flexible 2007 de bir cihazı haberleşmiyor. En son dosya yükldikten sonra ayarlarla hiç oynamadık.
Bu gün transfer dediğimde ilk önce haberleşti. Ekranın içindeki verileri sildi. Daha sonra işlem devam etmedi. programı yazma safhasına gelince time out diyip kaldı. bi daha da bağlanamadım.
kabloyu direkt olarak ekranın arkasına taktım. Ekran TP177A. ne yapmam lazım? Mpi kablosu ile bağlamıyorum yani arada com çevirici filan yok. station ikisinde de 1 seçili. hızlard aynı ama program gönderemiyorum. firewalı filan kapalı. Ne yapmam gerekir tavsiteler için teşekkürler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
TP177A Modeli op ye MPI ile bağlanamazsın pc/ppı kablosu ile programı yüklemen gerekiyor. Yalnız op yeni model ise wincc2007 ile haberleştiremezsin wincc versiyonunu yükseltmeni tavsiye ederim zaman zaman versiyon farklarından dolayı sıkıntı olabiliyor.

wincc 2007 hotfix4 kurup denersen olur benim de başıma geldi hotfix i yükledim cihazda donımsal problem yoksa düzelir..

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,925
Son üye
Taylor Quinntin

Yeni konular

Geri