wincc explorerda basit bir uygulama(yardım)

arkadaşlar daha önce tia portalda program yazan birisi olarak ilk kez wincc explorerda Scada yazmak istedim.editör açıkcası yabancı geldi. tia da ladderda yazdığım bir biti çok rahat atayabiliyordum. ama burada böyle değil. şimdi sizden sadece bana bir lamba yakmamı sağlayacak bir programı nasıl yazabilirim bunu öğrenmek istiyorum.anlamadığım tek nokta ladder ile simatic arasındaki bağlantıyı oluşturmak sadece bu lütfen yardımcı olur musunuz

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
bu yazılımlar ücretsiz mi ?
nasıl temin edebilirim ?

bu yazılımlar ücretsiz mi ?
nasıl temin edebilirim ?
egerki bu programı bulmak istiyorsanız internetten bi şekilde bulursunuz. benim kullanıdığım siemens in artık ıskartaya çıkardığı bi yazılım programı. yalnız tia portal çok ağır ve kastığından dolayı çok fazla tercih edilmiyor.
siemens için şu üç programı öneriyim en son olarak
Simatic Manager Step 7 5.5
Wincc Explorer
Wincc Flexible Advanced

orgeneralmahmutkertmen
kardeşim hayırlı çalışmalar .wincc ye yeni başlıyorum bana özelden tüğrkçe eğitici pdf yada bağlantı konusunda yardımcı olabilir misin.sana minnettar kalırım.çok ihtiyacım var elimşin altında hazır kurulu sistem var hem tia da hem s7 300 de...mail adrsim [email protected] plc başlangıç eğitimi aldım .kursa gitmeden kendi çabalarımla ilerletmem gerekmekte.olmassa kitap alacağım.saygı ve selamlar..:(

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri