wincc 7.0 sql 2005 kurulumunda hata

sina-n

Üye
arkadaşlar benim bilgisayarım vista ve wincc 7.0 kurmaya caşlışıyorum arkadaşlara yorum yapmışlar konuyu anatmışlar ama benim sorunum onların cozum olarak sundugu seylerle baslıo
solekı ; wincc 7.0 programını kurar ken hardıscden kuruyorum arkadasların dedıne gore kutuk dosyalarına ulaşamadıgı ının sql 2005 hata verıyor arkadaslar cozum yolu olarak wincc 6.2 sql server ın dosyalarını yenı olusturdugumuz bır dosyaya aktarmamızı soyluyorlar
işte benım sorun burada baslıo vısta oldugu ıcın 6.2 kuramıyorum dahı tabı sql de bu sorunumu nasıl cozebılırım baska ?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
scala programlama ile ilgli elinde öğretici dökümanı olan var mı?

arkadaşım bu konuları ilk önce ara sonra bi yerlere yazı yaz ; kı bu yazdıgın sey en azından konuyu ılgılendıren bır yer olsun mumkunse

soruna cvp vereceksek de site içerisinde arama yaparsan yeterınce denyımlı arkadasların yazılarını gorurusun kı zaten Scada ılgılı her hangı bır kaynak manual lerden baska soz konnusu bıle deıl manual lerıde nere yazsan karsına cıkar.

arkadaşlar benim wincc 7.0 kurmam lazım nolur yardımcı olun sıte ıcınde bı arkadas benım de suan karsı karsıya kaldıgım konu hakkında bı baslıka acmıs ama dedıgım gıbı ben hıc bılgısayara winncc6.2 kuramadıgım ıcın soruna cozum olmadı baska bısı bılen varsa nolur cok ıhtıyacım var

arkadaşlar ilk önce sorun su onu belirteyimde sql server 2005 yukleme yaparken eger vısta kullanıyorsanız (bakın vıstanın bellı surumlerınden bahsetmıyorum hepsı ıcın aynı seyler gecerlı ) database servıs yukleyemıyor ve bır uyarı mesajı gonderıyor

sorunu çözdüm çok ufak bir problem den kaynaklanıyor asagıda yazanlar vısta ıcın sadece, xp ıcın cozumu sıte ıcerısındekı bır arkadas vermıs ;

1- ılk basta bilgisayarınızın internet information servis (ııs) ve mesaj ayarlarınızın bilgisayarım >denetım masası>program ekle kaldır>windows bileşenleri den yuklemeenız gerekmektedır

2- eger vista kullanıyorsanız raporlama servısını asla yukleyemezsınız

3- vista mutlaka ve mutalaka sql server 2005 sp2 ıle calısır unutmayın yukleme bıttıkten sonra sp2 yukleyın hemen

4- database servıs yukleyememekten sıkayetcı ısenız yükleme sırasıında collation ayarları soruluyor sıze orada turkce harıc bır dılı ve case ınstance secın yuklemeye devam edın sorun cozulecektır ......eger buna ragmen cozummemıs ıse bılgısayar ısmınız mutlaka kucuk harf veya turkce karakter ıcerıyordur sql serverı vısta da kurmak ıcın mutlaka bılgısayar isminizi büyük karekter ve türkçe olmayan karakterlele yazın örneğin (ş,ç)vb.. olmasın

bunları yapıyor ve sorun hala kalkmıyorsa benden bu kadar arastırmaya devam 3 haftadır arastırıorum olay bundan ıbaret vıstanın uyum problemı hepsı bu ıste

Son düzenleme:
arkadaşlar bende hala sql server 2005 i yükleyemedim. sina-n arkadaşın yazdıklarını yaptım fakat bu seferde tam kurulacak gibi setap çalışmaya başlıyo fakat bir uyarı çıkıyor windows 2000 sp4 ile ilgili sonra kurulum error geliyor ve bitiyor. benim bilgisayarımda vista home basic yüklü. windows 2000 sp4 ü yüklemeye çalışıyorum olmuyo hata bendemi bilgisayarın bi ayarından mı kaynaklanıyo anlayamadım. bu konuda yardımcı olabilecek arkadaş var ise çok sevinirim...

Ekli dosyalar

• mssql_server_sorun.jpg
    mssql_server_sorun.jpg
    66.6 KB · Görüntüleme: 78

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,905
Son üye
smartnet

Yeni konular