Win7 yüklerken Harddiski Görmüyor??

Ve sonunda oldu. İDE yi master yapabildim. DVD yi slave yaptım ve artık görünür oldu. Çok şükür Sata 1 ve 2 de artık görünür. :)

Bazen bu siyah ekran da geliyor açılışta. O neden gelir ve neyi tuşlamam gerekiyor.
Şu an için PC istediğim gibi oldu.

Bu pc yi daha önce de ben bir kaç kez bu hale getirmiştim ama sonra kendiliğinden satalar kayboluyordu. Bunun nedeni ne olabilir? İnşallah bundan sonra yapmaz.

Son olarak arkadaşım ilgin için çok teşekkür ederim. Emeğin geçti. Helal et... :)

Şimdi bana müsaade gece işe gidiyorum. Yarın gerekli yazılımları yüklerim artık. Driverleri yüklemiştim zaten :)

İyi geceler herkese tekrar teşekkür ederim :)

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    164.7 KB · Görüntüleme: 17
  • 2.jpg
    2.jpg
    92.4 KB · Görüntüleme: 16
  • 3.jpg
    3.jpg
    135.1 KB · Görüntüleme: 16
  • 4.jpg
    4.jpg
    323.4 KB · Görüntüleme: 15
  • 5.jpg
    5.jpg
    291 KB · Görüntüleme: 15
Zor da olsa sorunu çözebildik. ;)
Umarım forum yönetimi ve başta @by lent olmak üzere, bizlere kızmazlar :D

Siyah ekranın gelmesi, CPU konfigürasyonunun tam yapılmamasından kaynaklanıyor. Anakartının 1333MHz FSB desteği bulunuyor. İşlemcinin ve RAM'lerin bu hıza destek veriyorsa, açılışta bunu yapılandırmanı istiyor. İlerde hallederiz.
SATA disklerin kaybolması, BIOS konfigürasyonunun değişmesinden kaynaklanır.
Kafana göre başka bir HDD'e işletim sistemi kurarsan yine SATA diskleri arayıp durursun :p Bu yüzden başka bir diske işletim sistemi kuracak olursan bu konuyubaştan sona yeniden okumalısın. Ki hata yapmayasın. Olası bir BIOS pili bitmesi durumunda da aynı şeyler olabilir. Çünkü BIOS ayarları sıfırlanacaktır.
Bu gibi sorunlarla karşılaşan okuyucular umarım konu içeriğinden faydalanabilirler.

sene olmuş 2018 hala 7? ben 10 pro'yu tavsiye ederim 64bit forever gerçi Linux Mint 18.3 Sylvia 64-bit var artık windows yok.

https://www.microsoft.com/tr-tr/store/d/windows-10-pro/df77x4d43rkt
Bu bahsi geçen işletim sisteminin resmi sitesindeki fiyat bilgisidir.
Win10 eski PC'leri uçuruyor mu acaba :D
bu microsoft salak kim ona o paayı verir? benim ki ön izleme sürümü idi bill uncle'ın hediyesi bedava:
10pro.PNG

benim kinde sorun olmadı 32bit çalışıyor 7-8 64 8.1 -10 32bit çalışıyordu pentium d 820nin ...
8.1-uyumsuz.PNG

Ben QUAD Q9300 işlemcili iş bilgisayarımda hala Windows XP kullanıyorum :D
Napalım fukaralık işte.
Donanımlarımdan bazıları XP diyor da başka birşey demiyor.
Şu anda kullanmakta olduğum internet bilgisayarım E8300 lü ise Win7 ve Linux nane'li.
Normalde UBUNTU STUDIO kullanıyordum. Ama UBUNTU'nun mikrosoft ile fingirdeşmelerinden sonra UBUNTU da windows'laşmaya başladı :D
Ben de kızıp NANE (Mint) yükledim :D
Nane iyi gibi olsa da iş yapabilme yeteneği neredeyse sıfır. U.S işletim sisteminde 4 ayrı işi tek PC de yapabiliyor, bir de utanmadan internet JAVA oyunlarını oynayabiliyordum.
Nane de tek işi zor yapabilirken diğer bir uygulamayı çalıştırabilmek neredeyse imkansızdı. Birkaç eklenti ve kütüphane kurulumu ile şimdilik stabil hale getirebildim.
En azından küçük çapta bir geriye çevrim işi yapabiliyor, zor da olsa foruma girip mesajlara bakabiliyorum.

hiç bir işim olmadığı için sadece forumlarda takılıp biraz da kedileri beslemek dışında bişey yok bende gitar denk gelirse gitar çalmayı düşünüyorum...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri