Win7 64 Bit ve Simatic Manager Sorunu

Findows daki hemen hemen tüm uygulamalar 32 bit dir(sistem hariç). Uyumluluk sorununu gidermek için w7 içerinde 32 bitlik motorlarda bulunur. 64 bitde 32 bit çalışır fakat dosya hakları (izinleri), kütüphane bilgilerini değiştirmeniz gerekir. Şayet lisanssız kullanıyorsanız bu ve benzeri durumlarda ileri ileri deyip çözüm bulamazsınız. Dağıtımı yapılan uygulamaların bir çoğu 32 bit dir ve o mükemmel veya dev şirket dediğiniz markalar aslında size yazılım ve donanımsal bağımlılıklar satmaktadır.

Bu forumda böyle problemlerin tartışılmaması gerekir en nihayetinde bir bedel ödediniz bunun karşılığında hizmet almanız gerekir.
Maalesef forumumuzda simens yada benzeri firmaların yetkili kişileri bulunmamaktadır.(Varsa da buyurun sorun çözün arkadaşım).
Kısaca büyük sermaye sahibi otomasyon firmaları küçük çaplı tüketicileri kaale almamaktadır.

Örnek: Siemens (Büyük kurumlara data kablosunu hediye eder ufak işletmelere parayla satar)
Bu firmaların ürünlerini kullanan arkadaşların kullanım sebepleri nedir aklım almıyor...

Devlet ihalelerini büyük firmalara peşkeş çekilmektedir. Kendi memleketimizde büyük otomasyon işleri alan yerli firmalar (teknoloji/yazılım) çok nadirdir. Bizim vergilerimizle yapılan işlerde ilgili sektördeki personelin hiçbir bilgi/tecrübesine sahip değildir.

Kıçlardan destansı başarı öyküleri yazılmaktadır. Bknz Dışa bağımlılık, Teknoloji üretimi,Geliştiricinin korunma yasaları, yaz yaz bitmez arkadaşlar.....

Saygılarımla...

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
64 biti destekleyen sürümü siemens kasımda çıkardı. ben kurdum ve projelerde yaptım sorunsuz bi şekilde. .11 sürümünü kullanmalısınız.

Arkadaşlar simatic manager nerden indirebilirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Win7 Ultimate 64bit sisteme sahibim. Sisteme sanal pc mi yüklemeden simatic manageri yükleyebilir miyim ?
Tek çözümü sanal pc yüklemek mi ?

Win7 Ultimate 64bit sisteme sahibim. Sisteme sanal pc mi yüklemeden simatic manageri yükleyebilir miyim ?
Tek çözümü sanal pc yüklemek mi ?

Merhaba
Step 7 şu anda windows 10 da kullanıyorum . Ekteki listede sürümlerin hangi işletim sisteminde çalışacagı var.

Ekli dosyalar

• STEP_7_V56_-_Compatibility_list.pdf
    433.9 KB · Görüntüleme: 6

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,888
Son üye
kalemx

Yeni konular

Geri