Win10 için DOS tabanlı başlangıç onarma programı tavsiyesi

huh

Profesyonel Üye
Windows 10 açılmıyor.

USB ve DVD ile Başlangıç onarma, sistem geri yükleme, bootrec alternatifleri fixmbr vs, scannow chkdsk herşeyi denedim ama cevap vermedi.
Komut satırı ile açınca dizinlere ulaşabiliyorum. Hatta komut satırına geçerken kullanıcı adımı ve şifremi dahi buluyor ve doğruluyor. Bu nedenle sistemi geri dondürebilme ümidim var.
Format atmaya gerek kalmadan, sistem açılmadığı için komut satırından çalışan ve sistem hatalarını bularak otomatik düzelten bir yazılım arıyorum.

XPde kullanılan COMBOFİX tarzı hatayı bulup onarabilecek bir program varmı yoksa format yolu gozüktümü?

Çöktüğünden neden eminsiniz?Belki sadece işletim sistemi diski algılamıyor,Açılışta Biosta sata disk ayarlarını kontrol edin .Bios ve anakart modeline göre arama yapın .

Format atmama sebebiniz eğer içindeki bilgiler ise bununla uğraşmaya gerek yok..

HDD'yi sökün başka bir bilgisayara (dizüstü ise bir harddisk kutusuna koyarak yada Sata3-USB kablo kullanarak) masa üstü ise direkt bağlayarak içindeki bilgileri oradan alın.

Güvenli modda açılmıyor mu? Eğer komut satırıyla açılıyorsa güvenli modda da açılır. Dosyaları yedekleyebilirsin. Yakın zamanda donanım yüklediysen güvenli modda kaldırıp kurtarabilirsin.

Güvenli veya güvensiz hiçbir modda açılmıyor.
: ( işareti ve açamadım yazısı çıkıyor restart yapıp kurtarma ekranını açıyor.

İçindeki bilgilerin yedeği var, sadece programları ve driverleri yeniden kurmak büyük zaman alacak.

Sn. @ardem bahsettiğiniz ayarları deneyecegim.

Üç saat içinde bitmişti herşey.
İnat boyle bir şey olsa gerek...
Teknoloji madem bu kadar gelişmiş, oyleyse bunun bir yolu olmalı değilmi?
...
Bu arada aradığım türden bir program tavsiyesi veya programın kendisi yok sanırım.

Ekleme: Bios ayarları işe yaramadı.

Son düzenleme:
İnat boyle bir şey olsa gerek...
Teknoloji madem bu kadar gelişmiş, oyleyse bunun bir yolu olmalı değilmi?
...
Bu arada aradığım türden bir program tavsiyesi veya programın kendisi yok sanırım.

Ekleme: Bios ayarları işe yaramadı.
İmajını yedeklemek lazım her zaman , otomatik ya da manuel.Ben ikinci bir diski bunun için kullanırım(14 küsur sene çalışan Xp var bende üçüncü diski yedi ,aynı senin gibi bu işin içindeyim fakat yeniden kurmak ölüm yedeğin yedeği hemen kasanın üstünde) .Windows 10 kolay çökmez driverların çoğunu kendi bulur,Yeni kurulum candır,heyecandır bazen hızdır.
Kolay gelsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,874
Kullanıcılar
449,467
Son üye
Bobinaj42

Yeni konular

Geri