wi fi ile tartim yapmak

alwinnn

Üye
herkese selam
elimde iyi calismayan wi fi ile baglananan loadcell+ wi fi li analog kart birde wifi li indikator var bunda cok sik sinyal kaybolmasi problemi oluyor sistem geregi loadcel kismi yukarida (vinc baskulu oldugu icin) indikator kisim ise asagida bu sistemdeki wi fi yi cikartip yerine baska bir wifi takmak olabilirmi yada wi fi olmayan bir indikatoru wi fi li sisteme cevirebilirmiyiz..60-70 metreden birbirini gormesi gerekiyor..bu konuda yardimci olabilirmisiniz?
saygilar

RS-485 i kablosuz haberlestiren bir unite var.

Sistem iki parcadan olusuyor.

Mesela RS-485 haberlesen bir panel ve PLC nin haberlesme kablosunu kesip araya bu kablosuz bu iki parcayi giriyorsun o kadar. Tek dikkat edilecek nokta iki parcanin birbirini gormesi.

NexusHD2 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

indikatorlerin cogunda demek olarki %99 unda rs485 yok rs232 cikisi olabilir.. ayni zamanda. bu vinc baskulu oldugu icin (musteri havada demir cekiyor)antenlerin ayni seviyede olmasi imkansiz
RS-485 i kablosuz haberlestiren bir unite var.

Sistem iki parcadan olusuyor.

Mesela RS-485 haberlesen bir panel ve PLC nin haberlesme kablosunu kesip araya bu kablosuz bu iki parcayi giriyorsun o kadar. Tek dikkat edilecek nokta iki parcanin birbirini gormesi.

Araya tekrarlayıcı takarsanız sinyal zayıflamınıza çözüm olur sanıyorum. Veya mevcut anteni daha güçlüsü ile değiştirin.

Ayni seviyede olmasi degil birbirini gormesi gerekir dedim.

baglanti alani insaat sahasi dogal olarak burada tekrarlayicinin 220volta baglanmasi problemi var ancak tekrarlayici ofisde olursa yinede baglanti saglanirmi(tekrarlayicidaki sinyal yollama seviyesi cok yuksekse olabilir diye dusunuyorum)ben bakude yasiyorum her urunu burada bulamiyoruz evimdeki kullanmadigim modemin antenini buna takarsam bir faydasi olurmu antenlerin konnektor farkliliklarinin yaninda bir farklilik olurmu her aldigim modemin anteni uyarmi( konnektor farkliliklarindan baska)cihaz 10-15 metre arasinda sinyali yolluyor ancak mesafe daha artinca sinyal kesiliyor musteri insaaat demiri tartiyor bunu bir vince baglayip yukari kaldiriyor antenin bir tanesi yukarida bir tanesi asagida pratikde boyle yaklasik 20-25 metre bir yukseklige kalkiyor .cihaz ilk alindigindaki performansi simdikinin 4 katiymis..verdiginiz bilgi ve ilginiz icin tesekkur ederim
Araya tekrarlayıcı takarsanız sinyal zayıflamınıza çözüm olur sanıyorum. Veya mevcut anteni daha güçlüsü ile değiştirin.

Bilgisayarcıya gidip probleminizi anlatın çözüm isteyin anten jack konusunu öneriyor mu, mümkün mü, bir de performans kaybı var diyorsunu kond kuruması var elden geçirtin tamir ettirin besleme sıkıntısı var

cihaz 10 ton kapasiteli terazibu yuzden bilgisayarcının bir çözüm bulacağına inanmıyorum.performans kaybı var bunun içinde 50cm lik 2,5ghzlik anten aldım onu deniyecem inşallah çözüm olurperformans kaybının anten kablosundan oldugunu düşünüyorum bakalım anteni değiştirince ne sonuç alıcam yardımlarınız için teşekkur ederim
Bilgisayarcıya gidip probleminizi anlatın çözüm isteyin anten jack konusunu öneriyor mu, mümkün mü, bir de performans kaybı var diyorsunu kond kuruması var elden geçirtin tamir ettirin besleme sıkıntısı var

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri