Whirlpool w64 bulaşık makinası

Merhaba, bulaşık makinasının alt kısımdan kapaktaki kontol ünitesine giden kabloların koruyucu kılıfı zamanla deforme olup kırıldığı için kablolardan birisi şaseyle kısa devre yaptı. Kısa devre yapan yeri bulup yalıtımını yaptım.
Makinayı başlattığımda, önce su boşaltma çalışıyor. Fakat su alma işlemi gerçekleşmediğinden program ilerleyemiyor.
Kısa devre ile arıza oluştuğu zaman, ya kontrol ünitesini yada, su alma valfinin zarar gördüğünü düşünüyorum.
Bu konuda sizin fikriniz nedir? Teşekkürler.

Kartta bi sıkıntı olmuş olabilir. Başıma gelmişti. Soğuk lehim vardı Kartta. Karti kartcida kontrol ettirin isterseniz

su alma ventiline 220 geliyormu ölçmeniz gerekiyor.geliuor ise ventil arızalıdır gelmiyor ise tabandaki taşma swicinden başlayıp anakarta kadar takip gerekir..

su alma ventiline 220 geliyormu ölçmeniz gerekiyor.geliuor ise ventil arızalıdır gelmiyor ise tabandaki taşma swicinden başlayıp anakarta kadar takip gerekir..
Su alma ventiline giden kablonun voltajini görmek için ölçü aletini bağladım. Makinanin güç açma düğmesini 1 yapınca ölçü aleti direkt 100 V gösteriyor. Değer değişmiyor. Bir süre sonra makina arıza konumuna geçip, Led yanıp sönüyor
Su alma ventiline direkt 220V uygulayinca, ventil çalışiyor suyu alıyor.
Arıza karttan diye düşündüm. Sizlerin fikri nedir?

Arızalı yeri buldum. Şase yapınca Transistoru patlatmış. Kartı elektronikciye verdim. Olursa şansımı deneyeceğim. Bu kartin yenisini İnternette bulamadım. Uygun fiyatlı bulursam karti yenilemeyi düşünüyordum.
Model whirlpool w64 bulmamda yardımcı olabilirseniz sevinirim.
IMG_20200629_143859.jpg

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri