Whirlpool buzdolabı 4440IX Ariza kodu yardım...

MuratBç

Üye
Arıza hikayesi şöyle başladı
20 gun kadar önce buzdolabın kapısını açınp kapatınca ,sanki cok uzun sure kapısı açık kalmış gibi ikaz sesi veriyordu ve ekranda SA yanıp sönuyordu. Sonraları alt bolmesinni ust kısmından su damlamaya başladı. Ama bu sure içinde soğutma konusunda hiç sıkıntı yoktu. Böyle 20-25 gün devam etti düne kadar .Dün dolabın alt kısmı sogulma bayağı azaldı . Bu durumun üstüne dolabın fişini çekip temizlik yapmak için bekliyoruz Bir ara fişi taktığımda içindeki lamba anormal şekilde yanıp sönüyordü .Fişi tekrar çekip burda bu konuyu açtım.Acaba sıkıntısı nedir.Yardım edermısınız. Saygılarımla....

Arıza hikayesi şöyle başladı
20 gun kadar önce buzdolabın kapısını açınp kapatınca ,sanki cok uzun sure kapısı açık kalmış gibi ikaz sesi veriyordu ve ekranda SA yanıp sönuyordu. Sonraları alt bolmesinni ust kısmından su damlamaya başladı. Ama bu sure içinde soğutma konusunda hiç sıkıntı yoktu. Böyle 20-25 gün devam etti düne kadar .Dün dolabın alt kısmı sogulma bayağı azaldı . Bu durumun üstüne dolabın fişini çekip temizlik yapmak için bekliyoruz Bir ara fişi taktığımda içindeki lamba anormal şekilde yanıp sönüyordü .Fişi tekrar çekip burda bu konuyu açtım.Acaba sıkıntısı nedir.Yardım edermısınız. Saygılarımla....

Muhtemelen soğutma sensörleriyle alakalı bir durum,dolap defrost yapamıyor,buzlanmadan dolayı alt bölüm sogutma yapmıyor.servisi araman gerekli.

Buzdolabının alt kısmının ust tarafında soğutucu sensor vardı onu değiştim, bir hafta kadarda dolap dinlendi. Dün sensoru değişitirip çalıştırdım dolap şu anda çalışıyor ama alt kısmı yeterince soğutmuyor ve SA kodu halen var . Dolabın kapısını açıp kapayıncada 5 dk felan dit sinyali çıkıyor.Üst kısmın soğutması harika. Ustteki hava gelen kanalın kapağı açılıyor ve ordan soğuk üfleme var ama çok soğuk değil. Bi yardımcı olan arkadaş varmı..
Saygılarımla...

Bende 4440 IX modeli var, bir haftadır soğutmamaya başladı ve göstergelerinde LF ve LC işareti yanıp sönüyor devamlı, tamirci arkadaşa tarif ettik, o da; bir gün fişini çekin bekletin dedi, öyle yaptık ve tekrardan çalıştırdık, üst taraf soğutuyor yeteri derece de olmasa da, fakat alt taraf çok az soğuyor ve sözünü ettiğim işaretleri veriyor

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri