While(1) sonsuz döngüsünden nasıl çıkarım

BlueLAZ

Üye
Arkadaşlar Merhaba,
IR Modül kullanarak bir devre yapmak istedim kumanda da bir tuşa basınca kod gereği while (1) sonsuz döngüsüne giriyor benim de istediğim bu zaten ama girdiği gibi de yine kumandadan bir tuşa basınca döngüden çıkmasını ve kaldığı yerden devam etmesini istiyorum.
Sonuç olarak While(1) sonsuz döngüsünden nasıl çıkarım yardımcı olursanız sevinirim.

1564151171153.jpeg

Döngü içinde de birşeyi kontrol et if ile mesela. Saglanmişsa goto ile istediğin yere zıplat. Ya da sonsuz döngüye hiç sokmayacaksin. Yaptığın için sonsuz döngü şart degil

Döngü içinde de birşeyi kontrol et if ile mesela. Saglanmişsa goto ile istediğin yere zıplat. Ya da sonsuz döngüye hiç sokmayacaksin. Yaptığın için sonsuz döngü şart degil
Örnek bir kod yazabilirmisin bunun için

yada değişkenli yap mesela ır girişi 1 olduğunda değişkeni bir arttır değişken 1 olduğunda sonsuz döngüye girsin birdaha bas değişken 1 artsın 2 olsun değişken 2 oluncada değişkenı 0 yap bu kadar

Biraz açıklasanız daha iyi olur. Tam olarak neyi amaçlıyorsunuz? Siz döngü bir kez çalışınca mı çıksın istiyorsunuz yoksa bir şey olunca mı döngüden çıkmak istiyorsunuz? En basitinden etiket ile çıkabilirsiniz.

Biraz açıklasanız daha iyi olur. Tam olarak neyi amaçlıyorsunuz? Siz döngü bir kez çalışınca mı çıksın istiyorsunuz yoksa bir şey olunca mı döngüden çıkmak istiyorsunuz? En basitinden etiket ile çıkabilirsiniz.
Bir şey olunca döngüden çıkmasını istiyorum

Döngünün içine if komutuyla bir yapı oluşturup koşul gerçekleştiğinde goto komutu ile döngüden çıkarabilirsiniz.
Deneyeceğim

İşe yaramadı

yada değişkenli yap mesela ır girişi 1 olduğunda değişkeni bir arttır değişken 1 olduğunda sonsuz döngüye girsin birdaha bas değişken 1 artsın 2 olsun değişken 2 oluncada değişkenı 0 yap bu kadar
Biraz daha açar mısın örnek bir kod ile

Moderatör tarafında düzenlendi:
c de break, komutu var.döngüyü kırmaya yarıyor.

tamam olur
bi deneyeyim giriş dijital demi şuna bir bak

Forum istatistikleri

Konular
128,104
Kullanıcılar
449,805
Son üye
berkayk304

Yeni konular

Geri