WhatsApp'ın yeni sözleşmesi

LUTFiBEY

Paylaşımcı üye
İyi günler;
Evet, şahsen WhatsApp'ın telefon rehberimdeki kişilerimi zorunlu olarak Facebook'ta kullanmaya çalışması hoşuma gitmedi. Rehberim deki kişiler özelim ve WhatsApp kullanıp ta Facebook kullanmayan yüzbinlerce kişi var. Bankadaki müşteri temsilcimden tutunda, iş arkadaşlarım, aile dostlarım, akrabalarım ile Facebook'ta arkadaş olmak yada onlara arkadaş olarak önerilmekte iyi değil. Ne yani;
Facebookta sayfa mı, açacak bu kadar insan?
Alışkanlıklar kolay değişmiyor ama, WhatsApp ta vazgeçilmez değil.

Büyük pencereden bakarak başka bir örnek vereyim.
ABD de yaşayan bir arkadaşımın, YouTube'da sayfası var ve takip etmeye çalışıyorum. O bana, neden Google oturumu açmıyorsun, böylece sayfama abone olur ve gmail ine (sanki ücretsiz tek mail server gmail) yeni video akışım mesaj olarak gelir dedi.
Bende ona YouTube'u oturumsuz takip ettiğimi söyleyince şaşırdı. Anladığım şu;
ABD de bir Google alışkanlığı var ve dünyada İnternet aleminde ciddi bir muhasara var ve Google Chrome, Windows, googlePlayStore, YouTube ve en son özelimiz WhatsApp a dokunuldu.
Zaten belliydi. Büyüklerimiz, "Bedava peynir fare kapanın da bulunur." derlerdi.
Süre kısa ve WHATSAPP' A alternatif lazım.
Sizler ne düşünürsünüz?

Son düzenleme:
Faceyi geçenlerde sildim. Fazla kayıp ve instaya kacislari engellemek için olabilir. Vallahi hocam çokta umrumda değil benim. WhatsApp ı iş için kullanıyorum ve keşke kullanmasam keşke akıllı telefon kullanmasam. Ne mesai bitiyor ne dert.

Whatshapp ın yaptığını telegram da yapıyordur bence ABD huawei ye ambargo neden koydu?Kişisel bilgilerimizi topluyor Çin hükümetine bildiriyor diye bunu Abd whatshapp la yapmıyor mu veya facebook veya google la?Google da arama apıyorum facebook ta aradığım şeylerin reklamı çıkıyor 3-4 aydır telefon bakıyorum internetten uygun ve sağlam bir model bulmaya çalışıyorum internette haber okurken telefon reklamları çıkıyor bir ara tozaltı kaynak makineleri için malzeme araştırdım bu sefar facebook da bnların reklamları çıktı teknoloji hayatımız da olduğu sürece uluslar arası şirketler bilgilerimizi toplayıp satıcılara ve reklamcılara ve hatta gizli servislere vede hükümetlere veriyor

Whatshapp ın yaptığını telegram da yapıyordur bence ABD huawei ye ambargo neden koydu?Kişisel bilgilerimizi topluyor Çin hükümetine bildiriyor diye bunu Abd whatshapp la yapmıyor mu veya facebook veya google la?Google da arama apıyorum facebook ta aradığım şeylerin reklamı çıkıyor 3-4 aydır telefon bakıyorum internetten uygun ve sağlam bir model bulmaya çalışıyorum internette haber okurken telefon reklamları çıkıyor bir ara tozaltı kaynak makineleri için malzeme araştırdım bu sefar facebook da bnların reklamları çıktı teknoloji hayatımız da olduğu sürece uluslar arası şirketler bilgilerimizi toplayıp satıcılara ve reklamcılara ve hatta gizli servislere vede hükümetlere veriyor

arama motorlarıyla aradığınız şeyin size başka sitelerde gösterilmesi günümüzde normal kabul görüyor artık.
üç yıl önce arkadaşlarla whatsappta endüstriyel barkod sistemiyle çalışan kaynak makinesinin barkod kodlarını tartışıyorduk, bir saat sonra faceye girdiğimde her yeri barkod programı reklamıyla döşediklerini görmüştüm. o zamanlar arkadaşlara googlede arama yapmadığımı, sadece whatsapta konuştuğumuzu ikna edememiştim. şimdi ÖZEL konuşmalarımızı da irdelemeği, kullanma haklarını yasal zemine oturtmuş oldular.
şimdilik telegram ve Bip'i yükledim. Bip'te ne garip bir şeyse garip garip grupları gözümüze sokuyorlar, aileme nasıl tavsiye edeceğim o da ayrı bir konu.

arama motorlarıyla aradığınız şeyin size başka sitelerde gösterilmesi günümüzde normal kabul görüyor artık.
üç yıl önce arkadaşlarla whatsappta endüstriyel barkod sistemiyle çalışan kaynak makinesinin barkod kodlarını tartışıyorduk, bir saat sonra faceye girdiğimde her yeri barkod programı reklamıyla döşediklerini görmüştüm. o zamanlar arkadaşlara googlede arama yapmadığımı, sadece whatsapta konuştuğumuzu ikna edememiştim. şimdi ÖZEL konuşmalarımızı da irdelemeği, kullanma haklarını yasal zemine oturtmuş oldular.
şimdilik telegram ve Bip'i yükledim. Bip'te ne garip bir şeyse garip garip grupları gözümüze sokuyorlar, aileme nasıl tavsiye edeceğim o da ayrı bir konu.
Görev dolayısıyla bir okulda bulunmuştum.Sesimin yakın bir arkadaşının sesine benzediğini söyleyen hiç tanımadığım birine, geçen yıl YouTube da, Cumhurbaşkanımızın sesinin aynısını taklit eden birini izlediğimden söz ederek ona seslerinde benzeyebileceğinden örnek verdim.
Akşam eve döndüm ve her gece olduğu gibi cep telefonumdan YouTube'u açtığımda, ilk sırada 1 yıl önce gördüğüm o video vardı.

Siz yine WhatsApp'tan görüşmüşsünüz. Halbuki ben (tabii ki telefonum cebimdeydi) bir odada konuştum ve akşam aynı video telefonumda YouTube daydı.
Tesadüfün böylesi ;)

İşte o video++++++++

Sen yine şanslısın hocam. Ben jamper kablo yazmıştım nedir nasıl oluyor diye. Jartiyer çıktı, hanım 2 gün sonra jartiyerli kadınları görünce face'de baya kavga etmiştik. Neymiş iş yerinde bunlara bakıyormuşum. Tey Allah'ım

Arkadaşlar
Sizler yazmış ve aramışsınız. Cookie denen takip çerezleri bunu zaten sağlıyor. Demek oluyor ki, telefonunuzdaki farklı programlar birbirleriyle bağlantılı ve ilintili.
İlginç olan da bu bilgileri reklam ilgi alanınızda kullanıyor.
Benim ise cep telefonu cebimde ve muhtemelen ekranı kilitli . Ama odadaki konuşmalardan dolayı YouTube'da bu video çıktı.
Acaba,,,,,Evimizde demi dinleniyoruz? dedim kendime...İyi Paranoyak oldum.
Süper yani.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri