WhatsApp'ın yeni sözleşmesi

Mesele dinlenmek yada dinlenmemek değil kafama takılan bu uygulamayı neden avrupa ve amerikada yapmıyor.

whatsapp'ın yaptığı son açıklamaya göre "...işletmelerin WhatsApp üzerinden müşterileriyle iletişimlerine yardımcı olmak adına..."
demeki avrupa ve amerikalıların bu yardıma ihtiyacı yok.
Bahsini getirdiğiniz onur kırıcı ayrımcılıktan sonra halen whatsappta ısrar edenlere şaşırıyorum.
ilk gün sildim bir daha yüklemem.

Son düzenleme:
Yapmıyor diye bir şey yok bunu nereden çıkarıyorsunuz.. Avrupa bölgesindeysen şu sözleşme, değilsen şu sözleşme diyor.

2021-01-10 11_39_15-Privacy Policy - Feb 2021 — Mozilla Firefox.png

Ülkeye, bölgeye ve kanunlara göre sözleşmenin farklı olması gerekebilir bu normal bir şey.

Eskiden ne güzeldi msn vardı (tabi açıkları da) herkes sadece email ile kayıt olur "Ne dinliyorum" özelliğini açar (ilk hikaye paylaşımı) etrafına mesajını atardı...
Özledim o günleri.
En son versiyonu Msn 5.0 ama artık hiç çalışmıyor zira server tarafı kapatıldı.

Msn'den önce (ki halen var ve onun da açığı zaten açık olarak gidiyordu ) IRC server lar da genel sohbet için gayet yeterliydi.

Her ikisinin de açıkları olmasına rağmen sizin hangi bilgilerinizi almasında bir sakınca görmezsiniz değil mi?
Zira her iki sistem de sadece sohbet muhabbet (genelde chatleşme dönemlerinde) veya tartışma için kullanılıyordu yani sizin için mahrem olmayan bilgiler gidiyordu.

Ancak ticari / özel sizin için mahremiyeti olan bilgilerin paylaşımı konusu gri tarafta.

Bu tür bilgileriniz varsa örneğin whatsapp 'ı bir ekibi yönetmek için kullanıyorsanız ama bütçenizde çok değilse (startup) benzer alternatifini (telegram) kullanılması daha uygun olur.

Çok daha mahrem olan bir (üst yönetim / aile sırrı) bilgi ise daha fazla şifreli olursa iyi olacaktır.
Bunun için ise Signal (ama server ABD'de) ortamı daha iyi olacaktır.

Bu konuda genelde sonuç şu oluyor; bir alfa kişi bir ortam tercih ediyor ve büyük çoğunluk o tarafa yöneliyor...

Önceden sadece whatsapp varken şimdi ise whatsapp + telegram + signal + bip + dedi oluyor :)

Önümüzdeki ay eğer whatsapp geri adım atmazsa yukarıdaki tablonun kişilerin eğilimi (gizlilik eğilimi) doğrultusunda değişecektir.

Benim tercihim telegram,signal ve dedi olacak gibi.

çok kafamı bozarlarsa tuşlu telefonuma geri dönerim, eskiden o da yoktu bu kadar bağımlı olmamak gerekir bence
Abi ben makine ve lpg tank işi yapıyorum bazen afrika dan müşteri çıkıyor bazen Türkiye içinden resim ve vido atmam gerekiyor şuan hala Afrika da yaşayan bir Türk ten Türkiye den iki kişiden çivi makineleri için haber bekliyorum bunları Whatshapp la sağlayabildim ne yazık ki iş yapmak için de teknoloji gerekiyor bazen bir makineye arızaya gidiyorum bir sürücü çıkıyor indiriyorum pdf ini ayarlarını yapıyorum bu arada şimdilik işimi görecek ikinci el bir telefon aldım

Abi ben makine ve lpg tank işi yapıyorum bazen afrika dan müşteri çıkıyor bazen Türkiye içinden resim ve vido atmam gerekiyor şuan hala Afrika da yaşayan bir Türk ten Türkiye den iki kişiden çivi makineleri için haber bekliyorum bunları Whatshapp la sağlayabildim ne yazık ki iş yapmak için de teknoloji gerekiyor bazen bir makineye arızaya gidiyorum bir sürücü çıkıyor indiriyorum pdf ini ayarlarını yapıyorum bu arada şimdilik işimi görecek ikinci el bir telefon aldım
gittiği yere kadar, teknoloji bizlere her zaman çareler üretir, bak görüp görebileceğimiz en adi işletim sistemi windows, alternatifleri olmasına karşın hiç kimse vazgeçmiyor, izlenmek istemezsem kimse beni bulamaz, sen işin için kullan, özelin sana kalsın abi tavsiyesi

Mayıs ayının hangi günüydü?
Bir erteleme varmı? Yada bir geri adım?

Bu konunun ilk gündeme geldiği zamanlarda telefonumdan Whatsapp uygulamasını kaldırdım ve BİP'e geçtim
Mesajlaşma uygulamaları çok vakit kaybettiriyor ve özelimizi yayıyor

Sanki Aselsanda, Roketsanda mühendisiz çok özel çok gizli projelerimiz var 🤣 Bırakın Allah aşkına neymiş bilgilerimi alacaklarmış alsınlar tepe tepe kullansınlar. Sanki teknolojide ileri olan biziz geri olan onlarda teknolojimizi çalarlar diye endişeleniyoruz 😁 Abartmayın şu mevzuyu. İstedikten sonra her türlü bilgini alırlar hiç merak etme.

Son düzenleme:
Zaten her türlü elleri cebimizde, gözleri mahremiyetimizde. Yapmak istedikleri hukuken dava konusu olmasını engellemek. Yani "bedava hizmet" karşılığında ellerinde olan tüm bilgilerimizi kullanırken daha rahat olmalarını sağlamak. Al birini vur öbürüne!

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,924
Son üye
xxdangee

Yeni konular

Geri