webcam ile tv ye görüntüyle kayıt yapılır mı?

tekniker65

Üye
arkadaşlar bilgisayar olmadan webcam kamerasıyla güvenlik kamerası yapabilir miyiz?
yani:
ben eve güvenlik kamera sistemi yapacam
küçük bir televizyonla kayıt yapmadan sadece görüntü almak için webcamla yapabilir miyim?
nasıl yapıcam?
teşekkürler

webcamler USB arabirimden çalışır tv'ye bağlamanız imkansız. BNC çıkışı olan ucuz bir kamera ve lens alarak direkt tv'ye bağlayıp izleyebilirsiniz.

usb cam tv ye bağlanmaz(bağlaır fakat ilave donuşturuculer kullanılması gerekir). bir video kayıt cihazını bağlayabilirsin.Ayrıca yeni nesil küçük bir tv alırsan usb destekleri mevcut.kolay gelsin...

BNC çıkışı olan ucuz bir kamera ve lens alarak direkt tv'ye bağlayıp izleyebilirsiniz.

bunu nasıl yapıcam biraz açıklarmısınız?

ben bir evde şahit oldum evin tezgah kapı üzerinde bir kamera betona gömmüşlerdi ama dıştan vebcama benziyordu ayrıca evin içinde de küçük bir tv vardı kayıt yapmıyordu fakat kameradan tezgah kapı önünü evin içinden sürekli seyredilebiliyordu
bunu nasıl yapmışlar sizce?

usb çıkışlı tv ler var onlarla çalıştırabilirsin ama BNC çıkışlı bir kamerayla

nasıl ya web camda sonucda bi kamera usb olası sebebiyle bilgisayar sinyali farklı frekanslarda değerlendirip görüntüyü alıyor yani video sinyalini usb aracılığla süzerek bilgisayar ortamına atmış oluyor.
kameranın içini açıp bire bir Sarı kablodan video kablosundan bir el alıp tos jaga takarsın kırmızı + siyah - verirsin tos jagada dediğim gibi Sarı ucu canlı yaparsın şiltide yine siyah -
uca bağlarsın görüntüyü alırsın .
Bence böyle olması lazım teoride böyle çalışıyor mantık bu.

yasin kardeş biraz daha açabilir misin ? yani web kamerayla televizyonda görüntü anlattığın şekilde oluyo mu?

webcam kullanman şart değilse piyasada ucuza temin edebileceğin analog kameralar var. onlardan devre kurabilirsin.

yasin kardeş biraz daha açabilir misin ? yani web kamerayla televizyonda görüntü anlattığın şekilde oluyo mu?

Şahsen demene fırsatı bulamadım bi web camı feda etmem lazım ama kamera işiyle uğraşıyorum .
Teoride kamera bağlantısı (+) ( - ) besleme ucu Video sinyali içinde Bir uç olur.Video ucunun şiltide yani şaseside (-) den ortak alınır.
Usb web camdan örnek verecek olursak.
kameranın içini açtığınızda Kırmızı(+) Siyah(-) Sarı (video) Beyaz var ise (Mikrofondur)
Tv ye bağlantısı yapılacaksa Tost jag yani TV nin video girişine takılan kaybonun Canlı ucuna kameranın Sarı kablosu şasesinede Kameranın (-) beslemesi olan Siyah kabloya bağlantı yapılır.
kameranın beslemesine sıra gelince Kırmızı (+) Siyah (-) ye bağlanır ve Tv den video kanalı hangisiyse AV da olur genelde takılıp seyredilir.

Mantık budur.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri