web tabanlı otomasyon

Mrb ben c# ve asp.net ile web tabanlı sera otomasyonu projesi yapacağım fakat böyle bir sistemin nasıl yapılması gerektiğini bilmiyorum netteki benzer tezlere baktım(akıllı ev falan) fakat pek birşey anlamadım acaba sadece tcp/ip protokollerini kullanan bir client server uygulaması mı olacak yoksa direk web arayüzlü web üzerinden çalışan bir uygulama mı olacak eğer öyleyse donanımın bağlı olduğu server bilgisayara bağlı donanıma nasıl müdahale edilcek :(
bana bu konuda ugulama yapmış biri varmı yada örnek olarak benzer bir uygulama varmı elinizde farklı bir dilde yapılmış olabilir

TCP/IP uzerinden haberlesen kendi uygulamani yazabilirsin ama bu kisim zaten halledirmis oldugu icin ugrasman anlamsiz olur. Kendi sunucunu yazacagina, mevcut web sunuculardan birini kullanirsin, haberlesme islerini o halleder, kullanicilar da standart bir web tarayicisi ile sistemi kullanabilir.

Web sunucuda calisan kod ile uygulama olarak calisan kod arasinda bir fark yok, ikisi de makinenin donanimina erisebilir. Sadece web sunucuyu calistiran kullanici hesabinin gerekli haklara sahip olmasi gerekir.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri