Watt-Amper-Volt Nedir?

Arkadaşlar ben 14 yaşında hobi amaçlı elektriğe başlamak isteyen biriyim. Ama şu watt- volt- amper vs. çok yabancısıyım. Sese duyarlı led yapacaktım. Onun için güç kaynağı gerekiyor 12v luk. Ama sitelerde çok seçenek var. Birisi 12v 5 amper diğeri 12v 4,2Amper, bir diğeri ise 12v 2amper. Fiyat olarak en uygunu 2 amperlik olanı. Fakat ben şunu bilmek istiyorum: 2amperlik güç kaynağıyla 5 amperlik güç kaynağının farkı ne(ikisi de 12v)? Yani şöyle mi, 2 amper 5 led yakar, 5 amper 10 led yakar gibi mi? Cevaplarınızı acilen bekliyorum.:D

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
:) gencleri destekliyelim evet yaptıgın yorum dogru , volt ledlerin ışık şiddetini değiştirir , amper ise o güç kaynağının beygir gücü gibi düşünebilirsin ( arabalardaki motor gibi )))) Power ( watt ) = volt x Amper bu da formul

Yani ne kadar amper o kadar led:D Peki az önce dediğim gibi 2 amper 5 led yakıyor 5 amper 10 led, peki 5 amperlik güç kaynağına 2 led bağlarsam ledler yanar mı(ışık vermesi değil devrenin yanmasından bahsediyorum kalın yazıda), yoksa hiçbir sorun olşturmaksızın 2 tanesini yakar mı(altı çizilide ledin ışık vermesinden bahsediyorum:D) ?
Malum konu elektrik şakaya ya da deneme yanılmaya gelmez özellikle benim gibi yeniler için:D

güç kaynağını istediğin kadar büyük kullanabilirsin herhangi bir zarar vermem 5 amperlik bir güç kaynağın varsa bu kaynaktan 0,01 amperden max 5 ampere kadar güç çekebilirsin demek yani güç kaynağının büyük olması ledlerine herhangi bir zarar vermez.
sadece maddi kaybın olur 2amperlik güç kaynağına ihtiyacın avrken 5 amperlik alırsan boşuna fazla para ödemiş olursun

2 amperlik bataryan 5 amperlik bataryaya göre daha çabuk biter ledleri paraler bağlarsan istediğin kadar led koyabilirsin tabiki voltaj ayarını yapman lazım

Kopyası devre.gif

Ben bunu yaptım bu senin işini görür %100 çalışıcaktır.

Evet prize takıyoruz ayrıca balantı şemasını bılmıyosan soleyebılırım.

Ekli dosyayı görüntüle 12841

Ben bunu yaptım bu senin işini görür %100 çalışıcaktır.
Hah işte ben de bunu yapacaktım. Bana bluemavi.com dan iyi ve uygun fiyatlı adaptör veya güç kaynağı önerir misin? Bir şey soracağım adaptörü devreye nasıl bağlayacağız?
Bir de ben bluemavi.comu buldum da başka uygun fiyata istediğim gereçleri alabileceğim site var mı?
Bir de bu ledleri yapmak istedim gerekli malzemelerin linklerini atar mısınız bluemavi.com dan?:http://resim.donanimhaber.com/m_16307109/tm.htm

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri