Watt Ölçer Farkları ???

igotek

Üye
1000W - 2000W aralığında saatlik tüketim yapan cihazların elektrik tüketimini hesaplatmam gerekiyor.

Şuan bağlı olan cihazın saatlik elektrik tüketimini net öğrenmem gerekiyor.
Elimde iki adet farklı watt ölçer var. İlki 1860W tüketim yapıyor gösteriyor. İkincisi 1820W tüketim yapıyor gösteriyor.
Arada 40W fark var. Hangisi doğru bilmiyorum. Her iki cihazı da yeni aldım.

Elimde Broadlink SP3S akıllı priz var. Bu akıllı prizin içerisinde watt ölçer var. Oradan baktğımda 1790W tüketim yapıyor gösteriyor.

Elimde S-Link SL-01 akıllı priz var. Bu akıllı prizin içerisinde watt ölçer var. Oradan baktğımda 1890W tüketim yapıyor gösteriyor.

Şimdi bu verilerin hangisine güveneceğim ? Gerçek tüketim değerini nasıl öğrenebilirim ? Gerekirse yeni bir cihaz satın alabilirim. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
1000W - 2000W aralığında saatlik tüketim yapan cihazların elektrik tüketimini hesaplatmam gerekiyor.

Şuan bağlı olan cihazın saatlik elektrik tüketimini net öğrenmem gerekiyor.
Elimde iki adet farklı watt ölçer var. İlki 1860W tüketim yapıyor gösteriyor. İkincisi 1820W tüketim yapıyor gösteriyor.
Arada 40W fark var. Hangisi doğru bilmiyorum. Her iki cihazı da yeni aldım.

Elimde Broadlink SP3S akıllı priz var. Bu akıllı prizin içerisinde watt ölçer var. Oradan baktğımda 1790W tüketim yapıyor gösteriyor.

Elimde S-Link SL-01 akıllı priz var. Bu akıllı prizin içerisinde watt ölçer var. Oradan baktğımda 1890W tüketim yapıyor gösteriyor.

Şimdi bu verilerin hangisine güveneceğim ? Gerçek tüketim değerini nasıl öğrenebilirim ? Gerekirse yeni bir cihaz satın alabilirim. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?
Cihazlar farklı veriyorsa ampermetre ile akım değeri ölçüp watt hesaplamak daha doğru olacaktır.

En güzeli bir tane ucuz bir sayaç alıp tüketimleri görmek.

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri