WAGO ve CODESYS

PAC3100 setting values;

• Address: 20
  • Baudrate: 19200
  • Format: 8N1
  • Response Time: 0ms
Wago settings values;

• Com_Baudrate: BAUD_19200
  • Com_Parity: PARITY_NO
  • Com_Port: 16#02
  • Com_Stopbits: STOPBITS_1
  • Com_Bytesize: BS_8
  • Com_Flow_Control: HALFDUPLEX
  • Query.StartAddress: 1 (i am not sure, this is "offset" value ?)
  • Query.FunctionCode: 3
  • Query.SlaveAddress: 20
  • Query.Quantity: 3
ayarlarında olmasına rağmen response ve query data verileri sıfır olarak dönüyor.. Hiç bir veriyi okuyamıyorum.
Merhabalar
Yazdığın programı gönderebilirsen sana yardımcı olabilirim.
iyi çalışmalar

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba Ben Codesys kullanarak Wago marka plcyi programlamaya çalışıyorum tez olarak. Haberleşme protokolü olarak modbus ve IEC 60870 protokollerini kullanacam. Modbus ile yüksek güçlü pilleri kumanda eden invertörler ile IEC 60870 protokolü ile ana Şebeke enerji hattıyla iletişim kurulacak. Daha tezin başındayım ve haberleşme protokollerini öğrenmeye çalışıyorum.

Sorum şu: codesysde birden fazla plc simüle edebiliyormuyuz, yani modbus bağlantı simülasyonu için aynı proje dosyasında hem master hem slave plc tanımlayabilio muyuz. Yoksa teker teker ayrı dosyalar olarak programlayıp giriş sinyallerini manuel olarak değiştirerek mi test etmek gerek?

Bu haberleşme protokolleri ile ilgili elinde döküman olan var mı türkçe olsun olmasın farketmez

Wago 750-841 plc yi codesys programı ile laptopa nasıl bağlanır.İki ucu RJ-45 Takılı kabloyu bağladım. Şu an plcde 24V besleme var. Ya da yüklü programı nasıl çekerim. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

merhabalar

Codesys programından "online" menüsünün altından "communication parameters" tıkla. Oradan "new" yeni bir bağlantı oluşturup wago plc ip adresini ekle. Ok yaptıktan sonra Plc'ye program yükleyebilir veya online izleyebilirsin. Wago PLC ile PC nin ip adresleri aynı adres sırasında olmalı. PLC adresini bilmiyorsan, rs485 bağlantı kablosuyla bağlanıp wago ethernet settings ile öğrenip değiştirebilirsin. Eğer böyle bir imkanın yoksa boot manager ile ip değiştirebilirsin. PLC ile igili manueli incele http://www.wago.com/wagoweb/documentation/750/eng_manu/coupler_controller/m07500841_00000000_0en.pdf bir sıkıntı olursa yardımcı olmaya çalışırım.

iyi çalışmalar

s.a. benım elımde wago 750-871 modelı plc var codesys programını ındırdım ama wagoya aıt olan target dosyalarını bır turlu bulamıyorum butun sıtelere baktım bulamadım elınızde yada bıldıgın bır yerde target dosyaları varsa bana gonderebılırmısınız yada paylasırmısınız.

S7-200 plc ye CP243-1 ethernet haberleşmesi ile wago 750-352 yi nasıl haberleştirebilirim? Adreslendirme örneği veya kütüphaneler konusunda yardımcı olur musunuz.

Wago konusunda sorularınızı özel mesaj yazarsanız daha hızlı cevaplarım arkadaşlar bazen takip edemiyorum formu zamanım olmuyor yada telefonla arayın beni 0541 9368491 uygun saatlerde lütfen :)

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri