Wago plc profibus problemi

martin26

Üye
Arkadaslar tum baglantilar dogru olmasina karsilik wagoya baglanamiyorum.
waggg.JPG

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba, aynı cihaz başka bir yere kullanılıyorsa .gsd dosyasını oradan kopyala yapıştır yaparak deneyin, eğer olmazsa manuel den adreslemeyi bir daha kontrol edin isterseniz.

Merhaba, aynı cihaz başka bir yere kullanılıyorsa .gsd dosyasını oradan kopyala yapıştır yaparak deneyin, eğer olmazsa manuel den adreslemeyi bir daha kontrol edin isterseniz.
kirmizi ile isaretledigim yerde wago plc gorunmuyor derlerken buraya modul atamami istiyor sistem. acaba gsd dosyasindami sikinti var.

waggo.JPG

kirmizi ile isaretledigim yerde wago plc gorunmuyor derlerken buraya modul atamami istiyor sistem. acaba gsd dosyasindami sikinti var.

Ekli dosyayı görüntüle 75476
Ondan bahsediyorum işte, başka bir yerde kullanıyor musunuz bu cihazı? En sağlıklısı oradan kopyala yapıştır olacaktır. Birde derleme sırasında hata vermesi normalmi Program plcye yüklendiğinde plc de bus fault vermesi gerekmezmi? Acaba Input/Output veya adreslemelerde çakışma mı var?

Bir de Wagonun altına Universal Module ekleyip Input- Output adreslerinden emin olup tekrar programı yüklemeyi denermisiniz?
evet hocam wago altina universal modulde ekledim sonuc yine nafile profibus kablosu kesinlikle hatali degil diger cihazlari guzel goruyorum. sirasiyla fotolardan gorebilirsiniz hatta wagoda haberlesme yapacagim wordlerin fotosonuda gondereyim. bir kontrol edin hocam . ne denediysem gorduremedim.
pro.JPG

w.JPG

list.JPG

yazilimci firma wagonun configurasyonunda eksiklik yapmis olabilirmi. aklima gelen tek sey su anda bu wagonun profibus configurasyonu nasildir acaba
Ondan bahsediyorum işte, başka bir yerde kullanıyor musunuz bu cihazı? En sağlıklısı oradan kopyala yapıştır olacaktır. Birde derleme sırasında hata vermesi normalmi Program plcye yüklendiğinde plc de bus fault vermesi gerekmezmi? Acaba Input/Output veya adreslemelerde çakışma mı var?
programi yukledikden sonra bus fault veriyor hocam. ama derleme yaparken hata almiyorum.

Son düzenleme:
evet hocam wago altina universal modulde ekledim sonuc yine nafile profibus kablosu kesinlikle hatali degil diger cihazlari guzel goruyorum. sirasiyla fotolardan gorebilirsiniz hatta wagoda haberlesme yapacagim wordlerin fotosonuda gondereyim. bir kontrol edin hocam . ne denediysem gorduremedim.
Ekli dosyayı görüntüle 75483
Ekli dosyayı görüntüle 75484
Ekli dosyayı görüntüle 75485
yazilimci firma wagonun configurasyonunda eksiklik yapmis olabilirmi. aklima gelen tek sey su anda bu wagonun profibus configurasyonu nasildir acaba

programi yukledikden sonra bus fault veriyor hocam. ama derleme yaparken hata almiyorum.
Wago modülün modelini yazar mısınız lütfen
Bir de Simatic Manager var mı bilgisayarınızda?

Wago modülün modelini yazar mısınız lütfen
Bir de Simatic Manager var mı bilgisayarınızda?
wago 750-8206 simatic manager ile de denedim. tum gece wago manuelini hatim ettim. sanirim wago profibus ile calismamiz icin codesys den wagonun profibus hattina fotodaki oldugu gibi giris cikis tanimlamasi yapilmasi gerekiyor sadec tia portaldan tanimlamak ile bitmiyor anladigim kadariyla. kullanilan wago modulu sadece byte word gibi islemleri iceriyo extra dahili giris cikis modulu yok. 1 saat sonra deneme yapicam tekrar. bu arada ilginizden dolayi cok tesekkur ederim.
de.JPG

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri