Wago plc profibus problemi

wago 750-8206 simatic manager ile de denedim. tum gece wago manuelini hatim ettim. sanirim wago profibus ile calismamiz icin codesys den wagonun profibus hattina fotodaki oldugu gibi giris cikis tanimlamasi yapilmasi gerekiyor sadec tia portaldan tanimlamak ile bitmiyor anladigim kadariyla. kullanilan wago modulu sadece byte word gibi islemleri iceriyo extra dahili giris cikis modulu yok. 1 saat sonra deneme yapicam tekrar. bu arada ilginizden dolayi cok tesekkur ederim.Ekli dosyayı görüntüle 75486
Codesys ile herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Ben daha önce Wago 750-dp (yanlış hatırlıyor olabilirim) sürümüne .gsd dosyası ile bağlanmıştım. Codesys kullanmadım daha önce. Bende bayağı uğraşmıştım adresleme yaparken tırnaklarda hata yapmışım. Sonra düzeldi problem.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Codesys ile herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Ben daha önce Wago 750-dp (yanlış hatırlıyor olabilirim) sürümüne .gsd dosyası ile bağlanmıştım. Codesys kullanmadım daha önce. Bende bayağı uğraşmıştım adresleme yaparken tırnaklarda hata yapmışım. Sonra düzeldi problem.
Wago 750-343 sürümüymüş benim bağlandığım.
Bir de profibus üzerindeki on-off anahtarını kontrol ettiniz mi?

Wago 750-343 sürümüymüş benim bağlandığım.
Bir de profibus üzerindeki on-off anahtarını kontrol ettiniz mi?
hocam zaten 750-3xx serilerinde sanirim sorunsuz oluyor onlarin profibus adreslemeleride mekanik giris cikislarida fiziki oldugundan sikinti olmuyor o tiplerde sanirim. . benim wagoda profi adresinide codesys den veriyoruz.

hocam zaten 750-3xx serilerinde sanirim sorunsuz oluyor onlarin profibus adreslemeleride mekanik giris cikislarida fiziki oldugundan sikinti olmuyor o tiplerde sanirim. . benim wagoda profi adresinide codesys den veriyoruz.
Anladım. Ben hiç Codesys kullanmadığım için yardım edemiyecem maalesef. İyi çalışmalar dilerim.

neyse en sonunda baglantiyi kurduk dusundugumuz gibi wago plc icine tanimlama yaparak isi cozduk.

baska bir soruyla geleyim arkadaslar yukardaki sorunlar cozuldu simdi kullanilan wagoda word arry/data arry.byte arry gibi tanimlama yaparak input output islemi gerceklestiriliyor. bana wagodan gelecek olan veri word verisi / bu fotoda tanimladigim word arry baslangic adresi 74 verdim . ama bunu s7300 tarafinda ornegin 74.0 nasil okuyacam . bir ornek verebilirmisiniz yada tanimlanan girisleri yada cikislari hepsini tia portalda nasil gorurum aktif olarak.
gggg.JPG

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,823
Son üye
bulday

Yeni konular

Geri