Vumetre

faster18

Üye
Arkadaşlar ,yaptığım vumetre çalışmadı!!!!!

Sorunu çözemedim.!Birgöz atarmısınız????

Yolları kontrol et kopuk olabilir cunku yollar kotu cikmış, ayrıca ledleri ters lehimlemiş olabilirsin. Tersten bir iki ledi bunlara ters paralel bağla, bunlar yanarsa tum ledleri ters cevir.

Yolları kontrol et kopuk olabilir cunku yollar kotu cikmış, ayrıca ledleri ters lehimlemiş olabilirsin. Tersten bir iki ledi bunlara ters paralel bağla, bunlar yanarsa tum ledleri ters cevir.
Yolları 10 kez kontrol ettim sağlam!!!kötü çıkmasının sebebi led'leri söküp takayım derken bakırı biraz kaldırdım!!!:(Ledler de bir sorun yok,!!!

( JAK GİRİŞİNDE HATA OLAMAZ MI,?????-

BÖYLEDE DENİYORUM OLMUYOR!!!!!!!!

Şasiyi kesinlikle pilin (-) sine takacaksın. Boşta neden bırakıyorsun anlamadım. Ayrıca bu tellerin ucunu güzelcene kazıyacaksın. Üstleri emayedir , lehim tuttugundan emin ol.

Bu vumetre mono oldugu icin kanallardan birini bağlayacaksın, biri bosta kalacak.

Girişe bir kalem pil değdirirsen de vumetre göstermesi lazım. İlla ses girmen şart değil. Maksat devre sağlam mı görmek. Ama hiçbir durumda hiçbir led yanmıyorsa ben ledlerden şüphelenirim. LED in uzun bacağı (+) kısa bacak (-).

İçine bakarak taktıysan bazen yanlışlık olabiliyor.

En çok yapılan hata lehim ve ledin ters takılmasıdır.

Şasiyi kesinlikle pilin (-) sine takacaksın. Boşta neden bırakıyorsun anlamadım. Ayrıca bu tellerin ucunu güzelcene kazıyacaksın. Üstleri emayedir , lehim tuttugundan emin ol.

Bu vumetre mono oldugu icin kanallardan birini bağlayacaksın, biri bosta kalacak.

pilin eksisine(-) takınca ses sistemindeki ses kısılıyor,hiç çıkmıyor.!

yukarıdaki gibi bağlıyorum.
Avometreden buzzer konumunda kontrol ediyorum,temassızlık yok!benim kullandığım Emaye değil sanırım(phılıps kulaklığınkini sökmüştüm..üzeri emaye kaplıydı.)

Jak bağlı değilken Devreye 12v güç verdiğim zaman,lehimli kısmına elimle değdiğimde ledler yanıp sönüyor:confused:
Ledler hakkında bilgim var.Orada sorun yok inş.

Haa, bilgisayardan direkt cıkış bu devreye yetmez abicim. Buna o zaman kucuk ayrı bir anfi yapacaksın. En azından hoparlör sürebilecek güçte bir ses çıkışı lazım bu devreye

şevkini kırmak istemem sanırım teknik elemansınız veya öğrenci sorunu arzayı çözmeyey çalışırken çok hata yapmışsınız gibi geldi bana bu elektronikle uğraşan tanıdık veya arkadaşın vardır mutlak ondan teknik olarak yardım alın bakarak öğrenin baya deneme yanılmalar yapmışsınız fakat sonuç negatif benim kendi görüşüm bu ..

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri