Vu metre kulesi yapım

furkanebal

Üye
od_1881_1_1379669903.png
Arkadaşlar internette çoğu kişi tarafından yapılmış halini gördüm ama Detaylı anlatım mevcut değil kule şeklinde yapabilmek için nasıl bir devreye ihtiyacım var?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
bu reklamcıların ya da şu sadaka kutuları yapımcıların kullandığı bir şeffaf parça. onu kesmiş ve her birine led büyüklüğünde delik açmış. sonra da kurmuş bir düzenek misal ba6124.
basit bir işlem ama güze.ben de yapsam iyi olur.

lm3915 mi ba6124 mü kullanmak daha kaliteli sonuç verir

LM3915 de 9 nolu bacakta dot bar seçimi yapabileceğin fonksiyon vardır. Bence bunu seçmen animasyon için daha uygun olur.

LM3915 de 9 nolu bacakta dot bar seçimi yapabileceğin fonksiyon vardır. Bence bunu seçmen animasyon için daha uygun olur.
Evet aradığım bir devre ama r2 680 kısmını anlamadım birde ses girişi(jak) bağlantısı tam nerde tek bir kablo görüyorum

680 ohm direnç dostum normal direnç. kilo ohm mega ohm değil sadece ohm.. 470 ohm gibi 680 ohm

Signal in yazan entegrenin 5 nolu ucu ses girişidir. Sesin pik seviyesinin ayarı içinde bir potansiyometre kullanılmıştır.

Signal in yazan entegrenin 5 nolu ucu ses girişidir. Sesin pik seviyesinin ayarı içinde bir potansiyometre kullanılmıştır.
Abi benim pek bir elektronik bilgim yok da 10k olan potansiyometre olup - kısmı jakın eksi kutbuna mı bağlanmalı

Evet devreninde eksisi ile irtibatlandirilacaktir.

Elektronik bilginizin yetersiz oldugunu anlamistim. Bence bu devreyi yapmak icin bilgisi olan birinden yardim almalisiniz.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri