voltmetre alacağım yardım edermisiniz

merhaba arkadaşlar.benim voltmetreye ihtiyacım var.size yapacağım uygulamayı anlatayım.regülatörün çıkış voltajı 180 volt altına düştüğünde voltmetre alt limit kontağı kapanacak ve motor voltajı artıracak .eğer çıkış voltajı 220 volt üstüne çıkarsa üst limit kontağı kapanacak ve motor voltajı düşürecek.endanın voltmetresine baktım (linkteki) tek kontaklı ama üst ve alt limitten bahsetmiş.bana bu konuda yardımcı olurmusunuz.enda dan başka daha ucuz bir ürün tavsiye ederseniz sevinirim.

Enda

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
sana bir n.o bir nc kontak lazım anladğım kadarıyla sende endanın voltmetresının çıkışına bir röle bağlarsın ordan kumanda edersın voltmetreyıde paralel bağlayacaksın

aşırı ve düşük gerilim rolesiylede yapabilirsiniz istediginiz voltaj ayarını yaparak voltaj düşünce açık kontak kapanır kapalı kontak açar aynı şey yüksek voltaj gelincede yapar bunların kontaklarını kullanarak kumandayı yapabilirsin fazla maaliyetlide olmaz

aşırı ve düşük gerilim rolesiylede yapabilirsiniz istediginiz voltaj ayarını yaparak voltaj düşünce açık kontak kapanır kapalı kontak açar aynı şey yüksek voltaj gelincede yapar bunların kontaklarını kullanarak kumandayı yapabilirsin fazla maaliyetlide olmaz
teşekkür ederim.ben böyle rölelerin olduğunu bilmiyordum.kolay gelsin

ENDA' nın voltmetrelerinde 1 tane enversör röle var. İki tane de set değeri var, alt ve üst limitte enversör röle konum değiştiriyor. Ancak alt limitin altına mı inildi yoksa üst limitin üstüne mi çıkıldı bunu ayırt etmek mümkün değil. İkisinden birini tercih etmelisiniz.

Arkadaşım sana voltmetreden çok, ayarlanabilir voltaj limitleri dahilinde anahtarlama yapan koruyucu bir devre lazımsa elimde hazır devre şeması var. Site adı yazmak istemiyorum. PM atarsan site adı veririm, şahane bir devre.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri