Voltaj regülatörü yararları ve tavsiye

elector

Üye
Arkadaşlar depomuz tedaş'tan direk besleniyor.Herhangi bir trafo yok.Voltaj regülatörü taktırmayı düşünüyoruz.Tavsiye edebileceğiniz bir marka yada tip var mıdır?
Bir de voltaj regülatörünün voltajı ayarlama dışında ek ne gibi bir yararı olur.İzolasyon anlamında bir faydasını görürmüyüz?
Aslında kafam biraz karışık çünkü eskiden voltaj sorunumuz vardı ve bu regülatörü almaya karar verdik ama şimdi voltaj eskisi kadar oynamıyor gene de "tedaştan direk almak tehlikelidir, regülatör de trafo gibi izolasyon sağlar" denirse hiç düşünmeden alacağız sanırım.Gelecek cevaplar için peşinen teşekkür ederim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
benım bıldığım izolasyon yok yınede araştırmanda fayda var yanlış bılıyor olabılırım güç fazla değılse başka çozumlerde bulabılırsın izolasyonlu olarak

kardeşim ben en son 100 kva delta marka servo regülatör kullandım bi motor için en sonunda söküp iade ettim yani işi çözemedi çözemedii gibi beslemeyi aldıımız yerler 180 voltlara dek düşürdü bence trafonun yerini hiçbir regülatör tutamaz......

Trafonun yerini hiçbir voltaj regülatörü tutamaz demişsiniz ancak bildiğim kadarıyla standart trafolarda voltaj regülasyonu yok.Olanlar da tap changer ile bildiğimiz regülatör gibi çalışmıyorlar mı?ne farkı olacak

bu konuda uzman deilim zaten burdaki arkadaşların yardımı ile bu regülatörü aldık sadece bi tecrübemi paylaşmayı istedim.....benim gördüüm bu regülatörün ani düşmelerde hızının yetersiz kalması yani bizinm 24 kw motor devreye girince sapıtıor olması...dolyısı ile kontaktörlrin çekip çekip bırakması onlarıda hallettik bu seferde dediim dier yerlerin voltajları düştü.....

Peki arkadaşlar trifaze bir sistemde geceleri ve haftasonları 425 Volt geriliminiz olsaydı regüle tmeyi düşünürmüydünüz.Bu arada sistemde zaten UPS var.Hassas sistemleri UPS üzerinden besliyoruz.Haftaiçi gerilimler normal.Sorun sadece geceleri ve haftasonları

425V Fazlar arası sanırım. Öyle ise faz nötr arasıda yaklaşık 240-245V civarıdır. Uygun değil gibi görünüyor. Ama hassas sistemleri UPS den besliyoruz demişsiniz. Diğer 245V ile beslenen sistemlerin türü önemli etiketlerinden nominal gerilimlerini okuyun kurtarıyorsa böyle kullansanızda olabilir bence.

Bence voltaj regülatörün faydası tartışılmaz. Zaten regülatör voltaj problemlerinizi çözmek içindir. Problem yaratmak için değildirler. Yalnız regülatör alırken işini doğru yapan firmaları bulmanız gerekmektedir. Maalesef piyasada fiyatı düşürmek adına ne olduğu belli belirsiz malzemeler kullanılmaktadır. Bahsedilen motor arızası büyük ihtimalle çin malı olduğu içindir.

Benim tavsiyem regülatör için, 2A Mühendislik, siteyi incelediğinizde doyurucu bilgileri bulacaksınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sn.elector,regülatör almanıza hiç mi hiç gerek yok.Fazlar arası 425 V değeri değişik bir kaç alet ilede teyit ediliyor sa biraz yüksektir.Tedaş'a başvurursanız beslendiğiniz trafoda kademe ayarı yaparak gerilimi biraz azaltabilirler.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri