Voltaj düşüklüğü

Demek ki 6 km lik yol üzerinde bir yerlerde kaçak elektrik çekmişler :D Aşırı akım çeken bir yer var kesin yani.
Şöyle ki 6 km uzaklığa sadece bir faz geliyor hat bir faz nötr trafodan bize ait aolan hattın sigortasından alınan amper 13 amper sadece

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Şöyle ki 6 km uzaklığa sadece bir faz geliyor hat bir faz nötr trafodan bize ait aolan hattın sigortasından alınan amper 13 amper sadece
3000 watt bile değil size gelen elektrik. Bu işte bir yanlışlık var. Çekilen telin cinsi falan nedir. 6 km uzaklık için ne tür bir elektrik teli kullanılmış.

Enerji dağıtım şirketi tek faz kablo çekmez .
Diğer : Önemli olan hesaplama yapmadan enerji müsadesi versin .
Aydınlanmayan bilinmeyenler var gibi .

3000 watt bile değil size gelen elektrik. Bu işte bir yanlışlık var. Çekilen telin cinsi falan nedir. 6 km uzaklık için ne tür bir elektrik teli kullanılmış.
Bazı kısımlar pansy bazı kısımlar rosse iletken bazı kısımlar swallow daha önce trafomuz vardı çığdan dolayı düşünce eski og iletkenlerin bulunduğu direkler ağ olarak kullanıldı
Enerji dağıtım şirketi tek faz kablo çekmez .
Diğer : Önemli olan hesaplama yapmadan enerji müsadesi versin .
Aydınlanmayan bilinmeyenler var gibi .
Eski 20 yıllık hat daha önce iki faz bir nötr du kopmalar direkler düşünce öyle eksiltile eksiltile bir faz bir nötr kaldı bu 6 km mesafa dağ bayır dan geçiyor

Bazı kısımlar pansy bazı kısımlar rosse iletken bazı kısımlar swallow daha önce trafomuz vardı çığdan dolayı düşünce eski og iletkenlerin bulunduğu direkler ağ olarak kullanıldı

Eski 20 yıllık hat daha önce iki faz bir nötr du kopmalar direkler düşünce öyle eksiltile eksiltile bir faz bir nötr kaldı bu 6 km mesafa dağ bayır dan geçiyor

Çözüm : https://enerji.gov.tr

6 km lik bir elektrik hattının değişik teller kullanılarak size kavuşturulması gerçekten ilgi çekici bir durum. Bence siz direkt olarak elektrik dağıtım şirketine başvurun. Görmediğimiz ve ölçüm bile yapamadığımız bir konu ile ilgili yanlış bilgiler veriyor olabiliriz.

6 km lik bir elektrik hattının değişik teller kullanılarak size kavuşturulması gerçekten ilgi çekici bir durum. Bence siz direkt olarak elektrik dağıtım şirketine başvurun. Görmediğimiz ve ölçüm bile yapamadığımız bir konu ile ilgili yanlış bilgiler veriyor olabiliriz.
İlgi ve alakanız için çok teşekkür ediyorum bahse konu olan dağıtım şirketi bu sene içinde yatırım programına dahil edecek ama bu sene olurki olmadı en azından voltajın yükseltilmesi için ne yapılabilir mesela bizim mezraya kadar 3 adet işletme var ama yinede değişen birşey olmadı yanlış bir işletme atılırsa voltaja etkisi var mı yada değişen birşey olmamış gibi mi devam eder ne yarar ne zarar gibi işletme hakkında bildiğiniz bir bilgi varsa paylasirmisiniz teşekkürler

50 kwa lık bir trafo var diyorsunuz. 6 km lik tel direkler ile sizin mezraya elektrik geliyor. Sorunu çözmek mi istiyorsunuz. O zaman şöyle yapın Sizin Mezrada elektrik voltajının düştüğü saatleri belirleyin. Bir kişi trafonun olduğu bölgede beklesin. Biri de mezrada beklesin. voltaj düşüşü anında mezrada ki bütün ev sahiplerinin elektriği kesmesini söyleyin ve trafodan çekilen akımı ölçün. yol üzerinde kaçak varsa eğer hemen tespit etmiş olursunuz.

50 kwa lık bir trafo var diyorsunuz. 6 km lik tel direkler ile sizin mezraya elektrik geliyor. Sorunu çözmek mi istiyorsunuz. O zaman şöyle yapın Sizin Mezrada elektrik voltajının düştüğü saatleri belirleyin. Bir kişi trafonun olduğu bölgede beklesin. Biri de mezrada beklesin. voltaj düşüşü anında mezrada ki bütün ev sahiplerinin elektriği kesmesini söyleyin ve trafodan çekilen akımı ölçün. yol üzerinde kaçak varsa eğer hemen tespit etmiş olursunuz.
Kaçak dediğiniz olay toprağa fazın akmasini mi kastediyorsunuz yoksa normal harici çekilen kacaktan mi?
Trafodan çekilen amper 13 amper kadar
Buda 7 hanede 7 âdet buzdolabı ve kullanılan ampuller yayık trafoda çekilen yükte sorun yok gibi benim amacım nötru nasıl güçlendirerek enerjiyi sabitlestirmek bu sorun nötr sorunu olabilir

Bizim köyde trafodan tam 1km uzaktayım. Daha önce düşük kapasiteli trafo vardı. Benden 200 mt önceki evlerde düşük voltajdan bazı cihazlar çalışmıyordu, ampuller sönük yanıyordu. Biri regülatör bağlamıştı ve sorunu o şekilde çözmüştü. Sonrasında 40'lık diye duyduğum bir trafo ile değiştirilmiş. Şu an bana gelen voltaj normal ve ucu ucuna yetiyor. Bu mesafeden arada yüksek akım çeken kullanıcılar olsa 200 voltlara düşer diye endişe etmiyor değilim. 6 km mesafe gerçekten çok fazla, ya mezra girişine bir regülatör konacak ya da trafo daha yakın mesafeye taşınacak. 6 km mesafe içinde abonelik ve sokak lambası yoksa voltaj düşüşünü karşılayacak seviyede trafo çıkışı 260, 280 volt gibi yükseltilmeli diye düz mantık aklıma geliyor(?)!

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri