Voltaj düşüklüğü

Kaçak dediğiniz olay toprağa fazın akmasini mi kastediyorsunuz yoksa normal harici çekilen kacaktan mi?
Trafodan çekilen amper 13 amper kadar
Buda 7 hanede 7 âdet buzdolabı ve kullanılan ampuller yayık trafoda çekilen yükte sorun yok gibi benim amacım nötru nasıl güçlendirerek enerjiyi sabitlestirmek bu sorun nötr sorunu olabilir
çığ düştükten sonra farklı kablolar ile bağlantı yapılıp sizin mezraya elektirik çekilmiş. Ek yerlerinde meydana gelen oksitlenmeler bile voltaj düşüklüğüne neden olur. Hatta farklı kablo tipleri bile voltaj düşüklüğü yaratır. Hangi tarafından konuya cevap yazalım bilemedim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bizim köyde trafodan tam 1km uzaktayım. Daha önce düşük kapasiteli trafo vardı. Benden 200 mt önceki evlerde düşük voltajdan bazı cihazlar çalışmıyordu, ampuller sönük yanıyordu. Biri regülatör bağlamıştı ve sorunu o şekilde çözmüştü. Sonrasında 40'lık diye duyduğum bir trafo ile değiştirilmiş. Şu an bana gelen voltaj normal ve ucu ucuna yetiyor. Bu mesafeden arada yüksek akım çeken kullanıcılar olsa 200 voltlara düşer diye endişe etmiyor değilim. 6 km mesafe gerçekten çok fazla, ya mezra girişine bir regülatör konacak ya da trafo daha yakın mesafeye taşınacak. 6 km mesafe içinde abonelik ve sokak lambası yoksa voltaj düşüşünü karşılayacak seviyede trafo çıkışı 260, 280 volt gibi yükseltilmeli diye düz mantık aklıma geliyor(?)!
Mezra girişine regülatör fikri güzel ve mantıklı yol teşekkürler kardeşim
çığ düştükten sonra farklı kablolar ile bağlantı yapılıp sizin mezraya elektirik çekilmiş. Ek yerlerinde meydana gelen oksitlenmeler bile voltaj düşüklüğüne neden olur. Hatta farklı kablo tipleri bile voltaj düşüklüğü yaratır. Hangi tarafından konuya cevap yazalım bilemedim.i
çığ düştükten sonra farklı kablolar ile bağlantı yapılıp sizin mezraya elektirik çekilmiş. Ek yerlerinde meydana gelen oksitlenmeler bile voltaj düşüklüğüne neden olur. Hatta farklı kablo tipleri bile voltaj düşüklüğü yaratır. Hangi tarafından konuya cevap yazalım bilemedim.
İlginiz için teşekkür ederim peki voltaj 190 iken neden verimli bir enerji değil burda tek sorun varolan voltajin verimi yok,
Kaliteli bir işletme nasıl olur

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,915
Son üye
eylulllll33

Yeni konular

Geri