Voltaj çoklayıcı devresi yapan var mı aranızda?

karasercan

Üye
merhabalar arkadaşlar yüksek volt dcye ihtiyacım var bir proje için voltaj çoklayıcı devre yaptım devrenin şeması aşağıdadır devre çalışıyor ama bir süre sonra devre çalışmamaya başılıyor bunun nedeni ne olabilir diyot olarak 1n4007 kulandım kapasitör olarakta seramik yüksek voltaj kapasitörlerinden 10 nf kullandım cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
1606837767086.png

1n4007 1000volta kadar dayanır. Sonra güm

T75A dene. 16kv
ben bu sistemi daha önce aynı elemanlarla yapmıştım aylarca calıştırdım bir sıkıntı çıkmadı şimdi ise 2 gün çalıştıramıyorum kondansatörlerde 2kvluk üstünden akım geçmiyor ama sadece elektrik alan üretmek için kullanıyorum

Diyotlari seri yaparak kullanabilirsin ama uğraşmaya değmez . Çok Akım gecmesi önemli değil, yüksek voltaj bozulması için yeterli

Yine kond lerin max dayanma gerilimi düşükse hepsi 250v gibi ... işleri çabuk biter.

10nf kondansatör az geliyor olabilir. yükünüzün gücü arttıkça kondansatör değerini de artırmalısınız.

Yine kond lerin max dayanma gerilimi düşükse hepsi 250v gibi ... işleri çabuk biter.
2kv kondansatör degerleri 3 kv degerinde voltaj oluşturuyorum
10nf kondansatör az geliyor olabilir. yükünüzün gücü arttıkça kondansatör değerini de artırmalısınız.
daha fazlasını bulamıyorum buldugum en yüksek kapasiteli yüksek voltaj kondansatörü bu

sistemi tekrardan kurdum çalışıyor şuan büyük bir ihtimalle devrenin olmayacak yerlerine kıvılcım atladıgı için sistem bozuluyordu düzgün bir pcb tasarlayınca sıkıntı gitti gibi 2kv 10nf kapasitor ve 1n4007 ile kurdum sistemi deneme olarakta 2kv 10pf devre çıkardım 2 tasarımıda test edecem bakalım ne olacak

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri