VLF Dedektörler için Hangi Kabloyu Kullanmalıyım

frekans54

Üye
VLF Bu dedektörü bilmiyenler için kısaca anlatayım Arama kafası içinde iki adet DD
bobin bulunmakta bobinin birisi osilatör (TX-verici)diğer bobin alıcı (RX) Arama kafası ile
kutu arası mesafede bir veya 1.5 metre ara kablosu kullanılır Bu kablonun çok özellikli
olması gerekir Mesela kafada bulunan iki ayrı bobinlerin iki-iki dört uç bulunmakta
bu bobinlerin uçları ayrı ayrı blandaja sahip olmalı TX'in iki ucu fulyo üstü ayrıca telli blandajlı ve yine RX bobinide keza aynı olmalı kısacası tek kablo içinde bu yapı olmalı
Bu sitede bilgli arkadaşlarımız var böyle bir kabloyu türkiyeden temin edebilirmiyim
Yurt dışında var ama ben yurt içinden almak istiyorum.Saygılar.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
VLF Bu dedektörü bilmiyenler için kısaca anlatayım Arama kafası içinde iki adet DD
bobin bulunmakta bobinin birisi osilatör (TX-verici)diğer bobin alıcı (RX) Arama kafası ile
kutu arası mesafede bir veya 1.5 metre ara kablosu kullanılır Bu kablonun çok özellikli
olması gerekir Mesela kafada bulunan iki ayrı bobinlerin iki-iki dört uç bulunmakta
bu bobinlerin uçları ayrı ayrı blandaja sahip olmalı TX'in iki ucu fulyo üstü ayrıca telli blandajlı ve yine RX bobinide keza aynı olmalı kısacası tek kablo içinde bu yapı olmalı
Bu sitede bilgli arkadaşlarımız var böyle bir kabloyu türkiyeden temin edebilirmiyim
Yurt dışında var ama ben yurt içinden almak istiyorum.Saygılar.

sanırım siz dedektör cihazında kullanacaksınız.böyle kablolar türkiyedede mevcut.bulunduğunuz yeri bilmıyorum ama sinyal devresinde kullanılan kablo satış yerlerine gidip sorgulama yapabilirsiniz.biraz araştırırsanız bulursunuz.bide TX ve RX devreleri ayrı frekanslarda olduğu için çift devreli blendajlı 2 kablo işinizi görür diye düşünüyorum.kolay gelsin

http://datasheet.octopart.com/8723-Belden-datasheet-514094.pdf
neren59 Hocam ilginize teşekkür ederim Aradığım kabloyu istanbulda bulamadım benim oturduğum vilayette
zaten bulamam onun yerine 4'lü komple fulyolu ve dışı ekranlı kablo kullanmak zorunda kaldım.
Yukarıdaki kabloyu türkiyede bulamadım getirtmek çok zor yapacak bir şey yok.Saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,174
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri