Visual Studio da Button Hatası

Merhaba,
Anlayamadığım bir konu var.Form'a buttonu ekleyip içine de kodu yazdıktan sonra derlemeden de çalışıyor mu?(yani play tuşuna basınca buton görev yapıyor mu?Play tuşuna basınca çalışan programda en azından butonu görebilmeniz lazım hatta butonun backcolor rengini de değiştirn ki görebilesiniz)

Şöyleki kudretuzuner hocam; herhangi bir form üzerine formu ekliyorum ,içersine kodunuda ekliyorum bu aşamada görünürlükle alakalı bir sıkıntım yok, yani formu derlemeden önce buton form üzerinde görünüyor,lakin programı koşturduğum zaman(derlediğimde) form üzerinde herhangi bir buton görünmüyor. Daha önceden kalan yarım projemdi ,devam edip bitirmek istiyorum fakat böle bir sorunla karşı karşıyayım.

Projenizi açtıktan sonra CTRL+ç ve arkasından CTRL+E yapınız.

Açılan "Error List" penceresinde kırmızı daire içinde X işareti simgeli "Errors" sekmesinde; listelenen hata durumu olup olmadığına bakınız. Eğer ki bir veya birden çok hata varsa ilgili hata satırına çift tıklayarak hatanın bulunduğu kodlara ve duruma ait gerekli düzeltmeyi yapınız.

Daha önceden yazmış olduğunuz program ile şu anda kullandığınız program eşleşmiyor.(Kütüphane eksik vs)
Geriye dönük versiyonlar her zaman desteklenir fakat programı bir üst versiyonda yazıp eski bir sürümle çalıştıramazsınız. Muhtemelen derleyiciniz eklediğiniz butonda eksik veya tanımlamadığı bir nicelik içermektedir.
Kod:
from Tkinter import *
ana=Tk()
def yap_sunu():
    print "Merhaba Zuzaylı"
b1=Button(ana,text=u"Beni Tıkla",bg="blue",fg="red",command=yap_sunu)
b1.pack()
ana.mainloop()

Hayat kısa PYTHON öğrenin(Betik dilinin gücünü hissedin ve binlerce modülü yazmak zorunda kalmayın).

sayın nbatman program herhangi bir hata mesajı vermiyor

programı kaldırıp yeniden yüklesem yapmış olduğum çalışmam zarar görürmü

Merhaba,
Fazla emek sarfetmemek için eski yazdığınız yazılımları notepad'e kopyalayınız.Yeni bir projede aynı elemanları kullanarak komut yazılımlarını copy_paste yapınız yeniden klavye ile uğraşmayın.Kolay gelsin.

Visual Studio 2019'da aynı sorunu yaşamaktayım.

Form1'e yerleştirdiğim butonlar görünürken, Form3'e yerleştirdiğim butonlar görünmemektedir.

Sorunun çözümünü bilen varsa cevabını bekliyorum.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri