Visual Basic Üzerinden Seri Port Kontrolü

erdem26

Üye
İyi günler arkadaşlar ben VB arayüzü üzerinden seri portla led yakmak istiyorum.
Örneğin 'a'ya bastığım zaman 1. led 's'ye bastığım zaman 2.led yansın. Virtual terminal kurdum ve proteustaki simülasyonu çalıştırdım fakat arayüzden a ya bastığım zaman virtual terminale veri gönderiyorum ama simülasyondaki led yanmıyor.
Umarım derdimi anlatabilmişimdir :eek:
şimdiden teşekkürler.

inpout.dll isimli bir dosya va Onu bilgisayarına system32 içine at. Gerekirse register et. bu dll üzerinden "inp port" şeklinde veri okuyabilir ve "out port, veri" şeklinde veri yolayabilirsin.

Merhaba
isis simülasyondaki işlemler ile sizin VB ile yazdığınız ara yüzün çalışması farklıdır.Öncelikle yazdığınız ara yüz ile hangi harfi yollayacaksınız?Ben küçük "a" kabul ederek yazayım.Bu harfin ASCII'de Hex'61' dir.Yani binary B'01100001' dir.
Private Sub Button2_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button2.Click
SerialPort1.Open()
Dim gonder As String = "a"
SerialPort1.Write(gonder)
SerialPort1.Close()
End Sub
Böyle bir kod formda bulunan buton2 ile "a" harfinin Hex değeri olan HEX '61' yollar.
Tabiidir ki PIC tarafındaki yazılımınız da bu gelen hex kodunu alıp işlemesi lazım.Daha çok yardım alabilmeniz için PIC ve VB kodları görmek lazım.Kolay gelsin.Not:kodlar VB.net 2008 express edition

teşekkürler söylediğiniz gibi yaptım halloldu.

böyle bişey bende istiyorum pc den yönetmek gibi bişey varmıdır
örnek: pc ye baglicam müzik dinlerken bass vuruşlarnda ledler yanıcak?

böyle bişey bende istiyorum pc den yönetmek gibi bişey varmıdır
örnek: pc ye baglicam müzik dinlerken bass vuruşlarnda ledler yanıcak?

obasit tip 31 entegresiyle netten bak elektronikçide bulabilirsin bn yaptım on numara

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri