Vipa WinPlc7 türkçe eğitim dökümanı

red

Üye
Vipa WinPlc7 programı hakkında türkçe eğitim dökümanı.Vipa kullanmayı öğrenmek isteyen arkadaşların işine yarıyacağını sanıyorum

kolay gelsin

Ekli dosyalar

• VİPA_eğitimi.pdf
    3.7 MB · Görüntüleme: 343
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
vipa plc konusunda sıkıntısı olan arkadaşlar bana pm atarak ulaşabilir.

saygılarımla..

200 serisi VIPA PLC nin step 7 ile hardware konfigürasyonunu nasıl yapıyoruz?

Sayın ATIM vermis oldugum ekte vipa plc nın gsd dosyaları mevcuttur.Bunları s7 hardware yukleyıp cpu olarak
315-2dp secıp profibus hattı olusturunuz.Profibus hattına, ekledıgınız gsd dosyalardan cpu21x ve modulleri ilave edebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Cx000023_V171.zip
    856.5 KB · Görüntüleme: 72
Moderatör tarafında düzenlendi:
sayın toshiba öncelikle paylaşımın için teşekkürler
vipa plc de mc den plc ye yükleme yapmak için plc üzerinde sırayla hangi işlemleri yapmak gerekir?vipa plc de yazılmış proğramı s7 sim de simüle yapamıyorum.proğramda scl ile yazılmış bloklar var.
verceğin yanıtlar için teşekkürler
saygılarımla

arkadaşlar vipa plc hakkında bilği verebilecek bir arkadaş var mı? Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

vipa plc ler step7 v5.4(s7 300) programı ile programlanabiliyor.

vipa plc konusunda sıkıntısı olan arkadaşlar bana pm atarak ulaşabilir.

saygılarımla..

kardeş PLC öğrenmek istiyorum be bu işe de fiyatı ucuz ve kullanımı kolay olan Vipa modeli ile başlamak istiyorum.vipa PLC ile ilgili bilgi veren sitelerde 100V serisi CPU'lara 200V serisi modülleri kullanmak mümkünmüş yani CPU 100V olsa(100V serisinde AI ve AO yok galiba) AI ve AO modüllerini 200V sersinden kullansam olurmu.
PM atamıyorum yeni üye olduğum için galiba.
Bilginiz varmı Teşekürler...

Selam soylemez.
Dediğin gibi VIPA 100V sersi CPU larda VIPA 200V serisi modülleri kullanmak mümkün. VIPA 100V serisinin 134-4EE00 kodlu AI-AO modülü mevcut. ama benim önerim yine VIPA 200V serisidir. Fiyat olarak VIPA 100V AI-AO modülü, VIPA 200V AI-AO modüllerine yakın bir fiyatı var.

Selam soylemez.
Dediğin gibi VIPA 100V sersi CPU larda VIPA 200V serisi modülleri kullanmak mümkün. VIPA 100V serisinin 134-4EE00 kodlu AI-AO modülü mevcut. ama benim önerim yine VIPA 200V serisidir. Fiyat olarak VIPA 100V AI-AO modülü, VIPA 200V AI-AO modüllerine yakın bir fiyatı var.

peki vipa plc modellerinin model çeşitleri ve fiyat katoloğunu siemens gibi açıklamalı bir şekilde internette mevcutmudur ben aradım bulamadım. siz biliyormusunuz?

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri