vipa plc ye bağlanamıyorum

yunusaydin

Üye
arkadaşlar elimde vipa 153 6PL00 var kablo olarak simens RS232/PPI Multı-master kablo var pc deki program ise siemens sin V3.1 STEP 7 bunlarla bi türlü plc ye baglanamadım simens plc s7 200 baglanabiliyorum ama vipa ya baglanamıyorum

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
yanlış hatırlamıyorsam vipa plc ye MPI kablo ile bağlanman gerekiyor.

bildiğim kadarıyla VİPA plc ler Simatic Managerla programlanıyor.

Arkadaşım tüm VIPA plc ler S7-300 muadilidir dolayısı ile MPI kablo ile haberleşebilirsin.
veya VIPA nın kendi green kablo diye seri kabloya benzer bir kablosu var onunlada program yükleye bilirsin. Green kabloyu kendinde yapabilirsin.
Kolay gelsin.

iyi günler,

RS232/PPI Multı-master kablo ile VIPA PLC lere bağlanman mümkün değildir. Çünkü tüm VIPA PLC serileri S7300 tabanlı PLC lerdir ve MPI kablo ile bağlanman gerekir.

1ec8208c15f89ff30e497b84efac3db4.jpg

arkadaşlar elimde vipa 153 6PL00 var kablo olarak simens RS232/PPI Multı-master kablo var pc deki program ise siemens sin V3.1 STEP 7 bunlarla bi türlü plc ye baglanamadım simens plc s7 200 baglanabiliyorum ama vipa ya baglanamıyorum

Öncelikle bahsetttiğiniz ürün Vipa sistem 100V serisine ait uzak I/O uygulamalarında kullanılan profibus-slave arayüzlü bir remote I/O modülüdür.Üzerinde dahili olarak 16 Dijital İnput ve 16 Dijital Output bulunmaktadır.Bu modüle siemens PPI veya MPI adaptörleri ile bağlanmak mümkün değildir.Ayrıca bu modül programlanabilir bir modül olmaktan öte bir profibus-master CPU'ya uzaktan slave olarak bağlanmak üzere kullanılmaktadır.

Dip Not : Vipa PLC'lerin tamamı ( 100V,200V,300S ) , Siemens S7300 alternatifi olup, Simatic Manager Programı ile programlanırken, programlama için MPI protokolünü desteklemektedir.Ayrıca bazı CPU'lar dahili ethernet portuna sahip olduğu için ethernet üzerindende programlama yapabilmek mümkündür.

Özellikleri ve ürünün görüntüsü aşağıdaki gibidir.

153-6PL00
SM 153 - Profi bus-DP slave, digital
DC 24V, 12Mbit/s, address 1…99, DI 16xDC 24V, DO 16xDC 24V, 1A

daha detaylı bilgi için ;

www.otes.com.tr

arkadaşlar vipa plc gercektende mükemmel bir plc siemsn s7300 bilen simatic programalayan vipa serileriyle herseyi yapar gercektende harika bir plc vipa yı bize payalstıran ve tanıtan arakadaslara teşekkür edeiyorum

vipa plc gercekten s73300 uygun ve aynsııs hatta siemenssin s7300lerinden daha da üzstün

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri