Vipa Cpu haberleşme hatası

Arkadaşlar merhaba;
Daha önce açmış olduğum bir problem vardı. Vipa IM 353 C P cpu nun haberleşme arızası ile ilgili idi.
Profibas kablosu ile haberleşiyorlar. Vipa Cpu için gerekli bir yükseltici varmış bunu denemem gerekiyor.
Ürün altta olduğu gibi. bunu denemek için almak lazım yardımcı olur musunuz.
Bu cihazdan kimsede yok mu arkadaşlar. Acil lazım.

Ekli dosyalar

• sıemens profibas sinyal kuvvetlendirici.pdf
    36.2 KB · Görüntüleme: 10
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Reapeter mesafe arttırımı için kullanılır.cpu ile ım153 arası kac metre.pratikte 100mt den sonra kullanilan bir cihaz.boşuna para harcamayiniz.
Hardware online de cihazi goruyormusunuz.ım dp adresiniz dogrumu.pb kablo baglantiniz dogrumu.kontrol ediniz.problemin fotosu varsa yardimci olmaya çalışırım.

Reapeter mesafe arttırımı için kullanılır.cpu ile ım153 arası kac metre.pratikte 100mt den sonra kullanilan bir cihaz.boşuna para harcamayiniz.
Hardware online de cihazi goruyormusunuz.ım dp adresiniz dogrumu.pb kablo baglantiniz dogrumu.kontrol ediniz.problemin fotosu varsa yardimci olmaya çalışırım.
Hocam ilginiz için teşekkürler.
mesafe 65 mt civarı ancak iki Cpu arasında nereden gidersem gideyim yüksek akım çeken hattın dibinden gitmek zorundayım. Ana cpuda her durumda sinyal kalitesi yeterli gelmiyor. Benim amacım problemi bu cihazla çözüp çözemeyeceğimi öğrenmek bunun içinde denemem lazım.

Büyük ihtimal repeter işini görecektir. Ama bazı durumlarda ben şöyle bir test yapıyordum. Profibus kablosunun shieldını her iki taraftanda ayırıp. ayırıp tek taraftan güç kaynağının eksisini veriyordum. Çoğu zamanda repertatır almadan çalıştı.. Kendi panonda gürültü oluşuyor olabilir.

Büyük ihtimal repeter işini görecektir. Ama bazı durumlarda ben şöyle bir test yapıyordum. Profibus kablosunun shieldını her iki taraftanda ayırıp. ayırıp tek taraftan güç kaynağının eksisini veriyordum. Çoğu zamanda repertatır almadan çalıştı.. Kendi panonda gürültü oluşuyor olabilir.
Bilgilendirme için teşekkür hocam. Güç kaynağının eksisini sürekli olarak mı veriyorsunuz. Onu öğrenebilir miyim?

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri