Vinc Uzaktan Kumandası

Arkadaşlar, basit bir örnekle Mercedes'te araba, Opel'de araba, bizim Şahin'ler de araba... Hepsi ile bir yerden bir yere gidebilirsiniz, yani temel işlevi yapabilirsiniz. Burada önemli olan sizin ihtiyacınız olandır, bütçeniz genişse, daha kullanışlı bir ürün almak isterseniz tercihiniz farklı olur; eğer çok para vermek istemiyorsanız, basayım gitsin, basit kullanayım diyorsanız tabii ki yerli ürünlerimizde işinizi görecektir.

Aslında aradaki fiyat farkı ekstra özelliklerden ve çalışma mantığından kaynaklanmaktadır. Bir örnek verecek olursak; HBC-radiomatic ürünlerinin çoğunda standart bulunan iLOG özelliği ile kullandığınız kumanda kırılsa, bozulsa veya baska bir nedenden dolayı değiştirmeniz gerekse üzerindeki anahtarı çıkartıp, yenisine taktığınızda anında işleme devam edebilirsiniz.

Çalışma mantığı olarak ise Elfatek dahil çoğu üründe araba uzaktan kumanda prensibi ile çalışır, yani butona basarsınız, o sinyal alıcıya ulaşır ve işlem başlar. Sonraki komuta kadar bir haberleşme olmaz. HBC gibi diğer ürünlerde ise devamlı bir haberleşme vardır, butona basmasanızda alıcı ile kumanda devamlı haberleşir. Eğer haberleşme bir nedenden dolayı kesilir ise vinç otomatik olarak durur, diğerlerinde haberleşme olmadığı için işlem durmaz. Mesela operatör kapsama alanı dışına cıkabilir, araya sinyali bozan birşey girebilir, batarya bitebilir, kumanda bozulabilir. Böyle durumlarda vinç hareket halindeyse otomatik durur, ama araba kumandası mantığında işleme devam eder, çünkü haberi olmaz.

Yakında tamamlanacak olan Türkçe sitemizden ürün detaylarını görebilirsiniz:
HBC radiomatic

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
bunların hepsi gavur malı arkadaşlar bi bozuldumu adamın burnundan fitil fitil gelirler yedek parça ve servis sıkınıtısı en bariz özellikleri; sorunu çözemedilermi eee hadi be git işine senle mi uğraşacaz derler secenek çok en mantıkılısını yerli malı arla veya elfatek kardeşim gavuru kanımızı emdirmenin alemi yok bence

bunların hepsi gavur malı arkadaşlar bi bozuldumu adamın burnundan fitil fitil gelirler yedek parça ve servis sıkınıtısı en bariz özellikleri; sorunu çözemedilermi eee hadi be git işine senle mi uğraşacaz derler secenek çok en mantıkılısını yerli malı arla veya elfatek kardeşim gavuru kanımızı emdirmenin alemi yok bence

Tercihinize saygı duyuyorum, fakat "gavur malı" diye nitelemek garip, çünkü eminim cebinizdeki telefondan, bindiğiniz arabaya, evinizdeki televizyondan kullandığınız bilgisayara çoğu üründe "gavur malı". O zaman onlardan da kurtulmak ve "kanımızı emdirmemek" lazım.

Ayrıca "gavur malı" ürünlerin servis hizmetini distribütörü olan firmalar veriyor, "ee hadi git işine" diyen bir firmanın "gavur malı" ürün satmayla bu sözü söylemesinin alakası yok, yerli ürün serviside bunu diyebilir, bu kişisel bir olaydır.

Baştada dediğim gibi isteyen istediği yerden alır, fakat yerli üreticilerde aynı kaliteyi yapsınlar, teknolojilerini geliştirsinler bizede yurt dışından ürün getirmeye gerek kalmasın.

Acaba söylermisiniz saydığınız yerli üreticilerden hangisi oransal kumanda sistemi imal edebiliyor?

Veya hangisi bir beton pompasına veya mobil vince joystikli radyo kumanda takabilmiş?

Yada hangisi vinç üzerindeki sensörden gelen ağırlık, açı veya uzunluk gibi bilgileri kumanda üzerindeki ekranda gösterebiliyor?

Dediğim gibi tercih etmek başka, saygı duymak başka...

Ben şahsen varsa kaliteli yerli ürün onu tercih ediyorum.
Kumanda konusunda şöyle diyebilirim ERTP arkadaşımızın bazı konularda haklı bazı konularda haksız olduğunu söyleyebilirim.
"Kaliteli yapmıyorlar ki alalım satalım" meselesi bence yerli üretimlerden gerçekten kaliteli olanları var, ayağınıza geldiklerinde ne cevap verdniz acaba, ben illa çinden getirteceğimmi dediniz. Şunu da fark ettim yerli kumandalar çıkmadan önce fiyatlar 1000 euro üzerinde gezinirken şimdilerde 400 eurolara düşmüş yabancı kumandalar ne iştir. yoksa yerli ürünler daha mı çok tercih edilir oldu da yabancı ürün fiyatları düştü.

Bir diğer husus samimi yerli üretici desteklenmeli ki para kazansın yeni ürünler geliştirsinler. Joystikli ya da oransal kumanda geliştirmek zor olmasa gerek bir elektronik mühendisi olarak düşünüyorumda normal kuamdayı yapan diğerini de çok rahatlıkla yapar. Sanırım bir arz talep meselesi olmalı ki yerli firmalar üretmiyorlar. Bir fuarda yerli firmalara sordum bu ürettiğiniz kumandaya ne kadar yatırım yaparak gerçekleştirdiniz diye rakamlar öyle az buz değil dediler bir ürünü ticari hale getirmek için en az 250 000 tl den başlarmış. Şimdi soruyorum siz neden üretmiyorsunuz sayın ERTP de gidip yurt dışından alıyorsunuz en kolaya kaçıyorsunuz..

her neyse bu hamur çok su götürür herkes istediğini alır yeterki mutlu olsun işi görülsün....

Son düzenleme:
elfatek al çok iyi ve yerli
bana ulaşırsan yardımcı olabirim

Son düzenleme:
Ben şahsen varsa kaliteli yerli ürün onu tercih ediyorum.
Kumanda konusunda şöyle diyebilirim ERTP arkadaşımızın bazı konularda haklı bazı konularda haksız olduğunu söyleyebilirim.
"Kaliteli yapmıyorlar ki alalım satalım" meselesi bence yerli üretimlerden gerçekten kaliteli olanları var, ayağınıza geldiklerinde ne cevap verdniz acaba, ben illa çinden getirteceğimmi dediniz. Şunu da fark ettim yerli kumandalar çıkmadan önce fiyatlar 1000 euro üzerinde gezinirken şimdilerde 400 eurolara düşmüş yabancı kumandalar ne iştir. yoksa yerli ürünler daha mı çok tercih edilir oldu da yabancı ürün fiyatları düştü.

Bir diğer husus samimi yerli üretici desteklenmeli ki para kazansın yeni ürünler geliştirsinler. Joystikli ya da oransal kumanda geliştirmek zor olmasa gerek bir elektronik mühendisi olarak düşünüyorumda normal kuamdayı yapan diğerini de çok rahatlıkla yapar. Sanırım bir arz talep meselesi olmalı ki yerli firmalar üretmiyorlar. Bir fuarda yerli firmalara sordum bu ürettiğiniz kumandaya ne kadar yatırım yaparak gerçekleştirdiniz diye rakamlar öyle az buz değil dediler bir ürünü ticari hale getirmek için en az 250 000 tl den başlarmış. Şimdi soruyorum siz neden üretmiyorsunuz sayın ERTP de gidip yurt dışından alıyorsunuz en kolaya kaçıyorsunuz..

her neyse bu hamur çok su götürür herkes istediğini alır yeterki mutlu olsun işi görülsün....

Bir meslektaş olarak bu hamurun cok su götüreceğine sonuna kadar katılıyorum. Ayrıca arz talep meselesinede katılıyorum.

Olayın detayına girmediğiniz için size çok basit geliyor fakat bu tür sistemleri yapmak oldukça zor, öyle herkesin yapabileceği birşey değil. Dünyada bile adam akıllı yapan marka sayısı 10 u geçmiyor. Ayrıca bana niye üretmediğimi sormakla sizde kolaya kaçıyorsunuz, bu mantıkla olduktan sonra hiçbir ithal malzeme alıp satılmasın, hep kendimiz üretelim.

Mesajımı dikkatli okursanız "yerli almayın" demiyorum kesinlikle. Sadece "gavur malı" ve "kanı emdirme" gibi tu ka ka tarzında yorum yapan arkadaşa yanlış tabirler kullandığını ve yerli ile yabancı ürünler arasındaki farkı izah etmeye çalıştım... Sonuçta herkesin kendi seçimidir...

Mrb arkadaşlar ertp arkadaşımızın yaklaşımı bence garip çünki benim forumdaki amacım yerli üretim varsa ve kaliteli ise elbette onun desteklenmesi. tabiki hayatımızdaki herşeyin yerlisi çıkana kadar kullanmam değildir !!!. ertp arkadaşımın ise biz niye yapamadık tarzı yaklaşımı yerine avrupayı övgü dolu anlatışı ise çok manidar. Farklı iki milletin insanları gibiyiz
arkadaşımız övgüyle diyor ya: ""
yerli üreticilerden hangisi oransal kumanda sistemi imal edebiliyor?
Veya hangisi bir beton pompasına veya mobil vince joystikli radyo kumanda takabilmiş?
Yada hangisi vinç üzerindeki sensörden gelen ağırlık, açı veya uzunluk gibi bilgileri kumanda üzerindeki ekranda gösterebiliyor? ""
Ben işte birgün dünya çapında bu yazdıklarının hepsini yapan bir türk firması görmek için türk ürünlerini tercih ediyorum

Arkadaşlar, bakıyorumda olayı kişiselleştirmeye başladınız, bende en az sizin kadar vatansever, milletimi ülkemi seven bir insanım. Evime deterjan vs alırken hep yerli malını seçen bir insanım. Ben sadece aradaki farkları izah etmeye çalıştım o kadar.

Hacı_hasan adlı arkadaşım beni daha iyi anlaman için niye alcatel vb cep telefonu değilde yabancı marka kullandığını izah etmeni istemem yeterli olur bence....

alcatelin yerli olduğunu duymadım ama aselsanın yerli olduğunu ve onlarında cep telefonu işini bıraktıklarını biliyoruum eğer alcatel yerli ise yeni öğrenmiş oldum ama internettende o kadar araştırdım alcatelin yerli olduğuna dair en ufak yazıya rastlamadım kendi sitesinde bile!!!!!!!

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,895
Son üye
HalilKonec

Yeni konular

Geri