Vinc halat kontaktoru seri sekilde devreye girip cikiyor

Motor devreye girdiginde faz siralamanin ışığı yanıp sönüyormu ve ben hala motor freni 220vdc ise o kare diyotun patlak olduğunu düşünüyorum.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Diyota iki ucuna panodaki trafodan 24V ve notr gidiyor diger doyotun da bagli oldugu iki ucun birine kontaktorun girisinden 220V bagli digeri de vinci ileri geri hareket ettiren motorun kablosuna bagli!

Motor devreye girip cikinca faz rolesinin isigida yanip sonuyor

Faz siralamanin ışığı yanıp sönüyorsa sizin sorununuz ortaya çıkmış oluyor o role motor devreye girince yanıp sondugu için rolesini açıp kapatıyor. Tavsiyem rolenin çıkışlarını birbirine bağlayın. Vinci çalıştırın voltajı ölçün. Sizin sorununuz kaldırma motoru devreye girince voltajın düşmesi.

Sonradan aklıma geldı, degisen kontaktörle taktıgınız kontaktörün bobin greilimlerimi aynımı.Dıkkatden kaçmıs olabilir.
Diger kontaktorlerle yerlerini degistirdim yine ayni arizayi verdi

Kontaktor degil faz sıralama rölesine gelen voltaj kaldırma motoru devreye girdiği anda düşüyor. Bu yüzden faz sıralama rolesinin kontağı açıp kapatıyor. Sizin sorununuz bu. Deneme için faz sıralama rolesinin kontağını birbirine bağlayın. Voltaj düşsede çalışmaya devam etsin. Motor çalıştıktan sonra da voltajları ölçün.

Kontaktor degil faz sıralama rölesine gelen voltaj kaldırma motoru devreye girdiği anda düşüyor. Bu yüzden faz sıralama rolesinin kontağı açıp kapatıyor. Sizin sorununuz bu. Deneme için faz sıralama rolesinin kontağını birbirine bağlayın. Voltaj düşsede çalışmaya devam etsin. Motor çalıştıktan sonra da voltajları ölçün.
Rolenin 1ve2 uclarini birbirine bagladim direk sigorta atti

L1 L2 L3 ve N yi ellemiyeceksiniz. Diğer uçları birbirine bagliyacaksiniz. O ikisini birbirine bağladığınızda sigorta atmaması gerekiyor.

Son düzenleme:
L1 L2 L3 ve N yi ellemiyeceksiniz. Diğer uçları birbirine bagliyacaksiniz. O ikisini birbirine bağladığınızda sigorta ataması gerekiyor.
Evet L1L2L3 ve N uclarina dokunmadim diger iki ucu baglayinca atti sigorta

Motora bi sekilde asiri akim geldiginde role acmayinca sigortayi attirmis olabilir mi

O iki ucu birlestirince sigorts atması çok saçma. Zaten o iki uç voltajlar dengeli geldiği sürece sürekli birbirine bağlı durumda oluyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,932
Son üye
yyasar

Yeni konular

Geri