Vinç Uygulamasında Hangi Marka Sürücüyü Önerirsiniz

merhaba öncelikle kolay gelsin eger vic icin kulanacaksanız telemecanique yada mıtsubıshı tavsiye derim arkadaşlar abb demişle delta demişler ama ikiside tork olarak telemecanique yada mıtsubıshı nin yerini tutamaz siz victe kulanacaksınız diye bu iki markayı tavsiye ederim şuana kadar bete otomasyon olarak biz vinç lerde ve tork isteyen yerlerde bunları kulanıyoruz daha sglıklı oluyor takın ve birdaha ugramayın oraya diye bilirim .... tekrarda kolay gelsin

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
bizdeki vinçte sıemens kullanmışlar 1 kere çıkıp uğraşmadım sorun çıkartmıyor

hlyahkan güzel değişik bilgiler değil mi adam her konuya aynı mesajı yazıyor :)

vinç ve asansör sistemlerinde her sürü uygun olmaya biliyor bizde vulunan atv serisinin bazılarını buna uygun olmadığını öğrendik şimdi değiştireceğiz.teknik servisle diyoloğa girip vinç sistemine uygun seriler hakkında bilgi almanı tavsiye edebilirim..yoksa ani voltaj değişimlerinde ve hızlı kullanınlarda vinç salma yapıyor....

Vinçte frenleme direnci sürücü kadar önemli.
Frenleme direnci için Denk otomasyonun dirençlerini tavsiye ederim.(firmanın çalışanı olarak:rolleyes:)
Fiyatı ve kalitesi Bana göre iyi .

abus marka tavan vincinde abb acs 850 kullanıyoruz ve uygun frenleme direnci ile zaman zaman ortam sıcaklıgı 60-65 derece olan dökümhanemizde yapmış oldugumuz pano yalıtımı ile 450w uludağ marka klima ile 3 seneden bu yana sorunsuz çalışıyor 3-4 ayda bir yanan bu motorumuzda 3 senedir tık yok yani on numara sorunsuz çalışmakta
ayrıca aynı marka aynı ozellikteki paşka bir tavan vincindede telemecanik marka inverterde sorunsuz çalışmaktadır

Marka önemli elbette ancak dizayn+pano tasarımı+mühendislik çok iyi olmalı.
80Tondan-500Ton şarj vincine kadar çok sayıda proje yaptım. Bunlara S7400 redundant plc ve Scada lı olanlarda dahil. Antisway olan kameralı otomatik vinçler..
Rakip markaların bazıları ihaleye b ile giremedi daha önce çuvalladıkları için.
Ancak yapamamalarının sebebi yanlış mühendislik ve doğru ürün seçmemekti çoğunlukla.

Son düzenleme:
Fuji Electric kullanan varmı?

Öncelikle burada marka şu bu önemli değil. Önemli olan doğru proje, doğru yükte ve kalitede sürücü seçimi ve panolama. Vinç projesinde ya frenleme direnci kullanacaksın ya da rejen bir sürücü. Tabi aralarında çok büyük fiyat farkı olacaktır. Ben 3 sene demir çelik fabrikasında vinç elektrik Bakım ve ocak elektrik bakım mühendisliği yapmış biri olarak şunu söyleyebilirim ki ABB ACS 800 crane software yüklü sürücüler doğru güç seçimi yapılırsa sorunsuz çalışır. 10 senedir çalışan hiç bakım yapılmamış vinç sürücüsünü görünce hemen ABB servis mühendisini çağırıp bakım yapmaya karar verdim. Onunla beraber sürücüyü aşağıya alıp bütün parçalarını tek tek söküp bakım yaptık. ABB marka sürücünün içini açtığımızda 10 cm kalınlığında demir tozlarından oluşmuş kütleleri gördüğümde gözlerime inanamadım. Ve bu sürücü bu halde hala çalışmaya devam ediyordu. Ve panosunun kliması da arızalıydı. Benim için bu kadar acıya dayanıp çalışabilen tek sürücü markasıydı. O yüzden ABB diyorum. Yoksa Control Techniques de yazılımı, kurulumu çok basit kaliteli bir sürücüdür ama ucuz değildir. Fuji, Mitsubishi de dünyadaki en büyük IGBT üreticisi olarak sürücü işinde on numaradır. Ama diğer sürücülere göre yine pahalı kalabilirler. Ve Türkiye servis desteği de ABB, Schneider ya da Siemense göre daha kısıtlıdır. Son yıllarda Schneider Telemecanique markasının gücünü de arkasına alarak özellikle vinç uygulamaları için ayrı bir departman açacak kadar cesur hamlelerle gümbür gümbür geliyor. Ama en başta da dediğim gibi önemli olan doğru proje ve ne kadar bütçeniz olduğu.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri