Vinç Kumanda Panosu

arkadaşlar hala bir şema koyan yok klasik bir vinç şeması 1.5 kw motor ve 5.5 kw motor balata fren sistemi var asıl sormak istediğim şey kare şeklinde olan köprü diyot nedir nasıl çalışır nasıl bağlanır standartmıdır 220 direkmi girer yoksa trafo şartmıdır artı eksi uçları nedir 220 hangi uçtan girer çıkış artı eksi her iki uç fren balatasınamı gider yoksa sadece artı uç ve nötrmü gider diyot fren çıkışı aşağı yukarı kontaktörün kapalı kondağından dolaşırmı teşekkürler.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
arkadaşlar hala bir şema koyan yok klasik bir vinç şeması 1.5 kw motor ve 5.5 kw motor balata fren sistemi var asıl sormak istediğim şey kare şeklinde olan köprü diyot nedir nasıl çalışır nasıl bağlanır standartmıdır 220 direkmi girer yoksa trafo şartmıdır artı eksi uçları nedir 220 hangi uçtan girer çıkış artı eksi her iki uç fren balatasınamı gider yoksa sadece artı uç ve nötrmü gider diyot fren çıkışı aşağı yukarı kontaktörün kapalı kondağından dolaşırmı teşekkürler.
kumanda semeası sızın ısteklerınıze ve kullandıgınız ekıpmanlara gore tasarlanmalı buradan sıze gonderecegım kumnada seması sızın ısınıze yaramaz dusuncesındeyım ama yınede cok ıstersenız abus marka vınclerın kumanda ve guc semalarını sıze gonderebılırım ama ne kadar faydalı olur bılemem

arkadaşım konu vinç olunca bence yorum yapmayalım elektrıkcı bı arkadaş sistemi görüp ona göre yol çizmeli ALLAH korusun

arkadaşım konu vinç olunca bence yorum yapmayalım elektrıkcı bı arkadaş sistemi görüp ona göre yol çizmeli ALLAH korusun
formdaki üye arkadaşların herhangi birimizin ve sizin bilmediğiniz bir konuda yorum yapma mecburiyeti yok diye biliyorum

Şimdiki Aklım Olda Frekans Kotrollu Bir Sürücü Yanındada frenleme Direnci İle vinc Yapmak İSterdim : ) Balata Bitme Derdi Yok..

vinçte yük varken elektrikler kesilirse sorun olur,vinçte ki yük hızlıca aşşağı düşer ustacım

Son düzenleme:
vinçte yük varken elektrikler kesilirse sorun olur ustacım
elektrik olsun olmasın vinçte balatalı fren olmassa yük aşağı düşer.Yuzoniki arkadaşın düşüncesi olan frenleme direnci ile balatalı fren birbirinden çok alakasız

nacak 68 sistemi görmeden sizin bu kadar riskli işte yorum yapmanız bence alakasız

nacak 68 sistemi görmeden sizin bu kadar riskli işte yorum yapmanız bence alakasız
daha önceki yorumunuzda elektrikçi bir arkadaş sistemi görüp yol çizmeli demişsin, bende boyacı değilim zaten, ELEKTRİKçiyim
1)sistemi görmeme gerek yok 10 yıldır vinç arıza ve bakımları ile uğraşıyorum
2)yorum yazmıyacaksak burda ne işimiz var

Herkese kolay gelsin arkadaşlar.Bunca yorum yapılmış ama konu altıncı yılında olmasına rağmen bir kumanda şeması konulmamış.Elinde olan arkadaşlarımız paylaşsalar en azından fikir edinmiş oluruz.Birebir aynı olmasa da yol gösterici olabilir.ben genel olarak mantığı çözdüm ama bu firenleme sistemini daha önce hiç uygulamadım. yavuz 31 arkadaşımızın en son mesajına cevaben biraz açıklama yaparsanız sevinirim.Biz şantiyemize 7,5 tonluk sekizli vinç aldık.Tabii oldukça eski. Panosu da nakliye esnasında bayağı dağılmış.Yeniden yapmam gerekiyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri