Vinç Kumanda Panosu

Şimdiki Aklım Olda Frekans Kotrollu Bir Sürücü Yanındada frenleme Direnci İle vinc Yapmak İSterdim : ) Balata Bitme Derdi Yok..

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Vinçler hakında tetaylı açıklamalar var ama sen ne öğrenmek istiyorsan yazarsan yardımcı olmaya çalışırım.
aşağıdaki dosyada vinçlerin Elektrik, mekanik,işletme ilgili dökümanlar var umarım işine yarar.

Ekli dosyalar

• vinçler-hakkında-dökümanlar.rar
    2.4 MB · Görüntüleme: 33
şarttır.vinciniz kaç tonluktur.ilk etapta 2 adet pano gerekiyor biri köprü üzerinde olacak diğeri ise kedide olacak.köprü panosu ile kedi panosu arasında 2 adet kablo olacaktır biri kuvet diğeri ise kumanda kablosu.buton kumandası kediden askılı mı düşünüyorsunuz yada hareketli mi olacaktır.eğer hareketli buton olursa vincin kullanması çok daha kolay ve güvenilir olacaktır.9 adet kontaktör ile 3 adet termikle bu işi olur.ama unutmayın fren şartır eldro yada manyetik olabilir.bu konularda bilgi verirseniz size yardımcı olurum

merhaba arkadaşlar... vinç kancalımı yoksa kepçe vinçmi? olacak kepçeli vinç ise açma kapama ve kaldırma indirme için 2 motorlu olur. kancalıysa tek motor yeterlidir. eldro frende motor devresine bağlanır. kaldırma -indirme yaptığında fren açar ve hareket sağlanmış olur.

motorlar 1,5 kw. Fren falan yok, pahalı geldi :) Eldro nedir hiç bir fikrim yok :)380 voltluk redüktörlü motorlar. Tek hızlı, hız kontrol cihazı yok

özür dileyerek

"fren falan yok,pahalı geldi"

sevgili arkadaşım kurduğunuz sistem ne olursa olsun işin içinde insan faktörü varsa hiç bir güvenliği ve emniyet sistemlerini es geçme derim

frensız kesınlıkle olamaz.cok tehlıkelı cunku motor kacırır bu rısk alınmaz bence fıren balatasının yada hızkontrol baglanması lazım...

arkadaşlar vinç kumanda şeması lazım aslında kısmen veya tamamen biliyorum ama ilk defa yapacağımdan dolayı emin olmak hata yapmamak istedim burada konu olduğu için extra konu açma gereği duymadım ayrıca konuda bir çok yorum var hepsi hoş ama kimse şema koymamış 2 şema var bir tanesi sulh ceza mahkemesi tarafında kapalı diğeri ise zaman aşımı yada yayıncı kaldırmış lütfen vinç şeması olan varsa yükleyebilirse sevinirim 15 ton vinç köprü ileri geri kedi sağa sola kanca aşağı yukarı mekanik fren var 1.5 ve 5,5 kw motorlar teşekkürler. ayrıca ana kontaktör yapışmasına karşılık kontaktörü yüksek dahi koysanız buna rağmen de yapışıyorsa alacağımız başka bir emniyet sistemi varmı o kontaktöründe emniyet kontaktörü gibi 1 tane ddaha olsa nasıl olur veya tecrübesi olan varsa açıklarsa hoş olur diğer yandan ben vinç hareket ettiğinde sesli bip veya alarm vermesini durduğunda ise sesi kesmesini istiyorum sesi hoş olan ancak çokta ürkütmeden rahatsız etmeyen bir siren öenerirmisiniz.

kontaktorlerınızın yapısmaması ıcın buton devrelerındede hem mekanık hemde elektriksel emniyet olmalı ki kullanıcı aynı anda hem yukarı hem aşagı bastıgında çakışma olması buna ilaveten kontaktorler arasına mekanik emniyette koyabilirsiniz

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri