Vinç Kumanda Devresi Yardım

kardeş 6 tane röle koyarsın ve her hareket rölesinin kapalısından diger hareket uçlarını geçirirsin röle hareketle birlikte çekince digerleri asla çalışmaz kolay gelsin

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Her üç motoru ait ileri ve geri çalıştıracak kontaktörlere üçer adet normalde kapalı yardımcı kontak eklersen başarabilirsin. Ancak, her motor ayrı yöne hareket edeceğinden ki buna vinçlerde gereksinme duyulmaktadır. Sadece aynı motora ait kontaktörleri diğerinin kapalısından geçirmen yeterli. Çalışmalarında başarılar

Arkadaşlar 6 hareketli vinç kumanda devresini çift hızlı motorlarla yapmak istiyorum.ama kumanda devresini bir türlü halledemiyorum.butona yavaş basınca yavas gidecek çok basınca hızlı gidecek.bu konuda bana yardımcı olabilecek olan olursa çok sevinirim.

arkadaşım neden illa tek harekte israr ediyorsun anlayamadım sadece aynı motorun aksi yönünü kilitlesen olmazmı ???

hocam peki köprü sürücüsüyle vinç sürücüsünü 2 farlı devirde driver nasıl sürecez driver ilk 20 hz ikici devri 50 olsa hz olsa driver nasıl baglarız yardımcı olursanız sevinirim

yardımcı kapalı kontaklar senin işini görür

Arkadaşlar 6 hareketli vinç kumanda devresini çift hızlı motorlarla yapmak istiyorum.ama kumanda devresini bir türlü halledemiyorum.butona yavaş basınca yavas gidecek çok basınca hızlı gidecek.bu konuda bana yardımcı olabilecek olan olursa çok sevinirim.

bi süree önce mermer fabrikasında calıstım oradada dedigin gibi 2 kademeli vinçler var markası seg ti eger sitesinden falan bakarsan belkide bişeyler bulursun

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri