Viko, Hyundai, Chint Şalt hangisi iyidir?

Panassonic

Üye
Son bir konuda açmam gerekti, dolar yüksek çok sipariş vereceğiz ama Siemens, Schneider alsak ek masraflar, işçilik vb. maddi yükü ağır oluyor kimsede kabul etmiyor. Ustalar OAG takıyor ama markaya güvenemedim. Siemens olmazsa olmaz mı şimdi. İhtiyaç 5 kilowatt, ileride bir şey eklenirse maksimum 8-10 kilowatt. Viko hepsinden pahalı ve Türk malı, enteresan.

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
siemens daha sağlam Kore malı LS kullandım kalitesi çok güzel ve sağlam viko ilk çıktığında bir çok bayii de vardı daha sonra bir çoğu satmayı bıraktı satıcılarla konuştuğumda tuturamadılar dediler ama viko yu Panosonic aldı ve garantisi olan bir marka

siemens daha sağlam Kore malı LS kullandım kalitesi çok güzel ve sağlam viko ilk çıktığında bir çok bayii de vardı daha sonra bir çoğu satmayı bıraktı satıcılarla konuştuğumda tuturamadılar dediler ama viko yu Panosonic aldı ve garantisi olan bir marka
Usta derdi çekmek yerine 2 taksit fazla veririz sağlam olsun diye Schneider marka karar kıldık teşekkürler. Yapabilecek usta bulsak yaptıracağız.

Son düzenleme:
bir tane dayıda 5 tane sigorta takmak için 1200 lira para istedi.
5 sigorta için bu parayı istediğine eminmisiniz sigortalar ve kaçak akımlar dahil mi?Bildiğim kadarıyla kaçak akım sigortaları oldukça pahalı eğer tesisatınız trifazeyse trifaze siemens ve schneider kaçak akımlar 400-500 tl hemde 300mA şimdi 30mA kaçak akıma baktım schneider internette 765,65 tl sadece işçilikse ücret yüksek ama malzamli ise çok da yüksek değil ama çin malı ürün kullanmayın kullandırmayın

5 sigorta için bu parayı istediğine eminmisiniz sigortalar ve kaçak akımlar dahil mi?Bildiğim kadarıyla kaçak akım sigortaları oldukça pahalı eğer tesisatınız trifazeyse trifaze siemens ve schneider kaçak akımlar 400-500 tl hemde 300mA şimdi 30mA kaçak akıma baktım schneider internette 765,65 tl sadece işçilikse ücret yüksek ama malzamli ise çok da yüksek değil ama çin malı ürün kullanmayın kullandırmayın
Fiyatları biliyorum maalesef malzeme dahil değil. Önce susuyorum ne diyeceğine bakıyorum kandıramaya çalışıyorlar sonra ondan daha bilgili konuşup kendi projemi yapmasını istiyorum donup kalıyor. Ahlak adap kalmamış. Bunlara elektrikçi demeye bin şahit lazım hepsi avize takar başka bir iş yapamazlar güven sıfır. Yeni sistemde yeni açılacak dükkanların ruhsatı sadece üniversiteden eğitim almış mühendislere verilmese düzelmez. Diğer elektrikçide sigortayı geçtim orada tam anlamadım ama VİKO 4 X 40 Amper 30ma Kaçak Akım Rolesi için 600 lira fiyat istedi. İnternette 200 lira. Enteresan işler. Tedaşta mühendis arkadaş vardı, internetten malzemeni al 10 dklık iş hallederiz. Bakalım hayırlısı bu millet hiç iyi yere gitmiyor. Usta böyle yaparsa vatandaş yaptıramaz kazıklanmak istemez, kendim yapayım derse yaparsa Allah yardım etsin elektriğin şakası olmaz. Çin malını geçtim bütçe yetiyorsa Siemens ve Schneider dışına çıkılmamalı. Fiyatlar normal, dolar yüksek. Dolar yüksek olmasa siemens schneider gibi markalar dışında bütün markalar yok olur bu ülkeden.

abi sen ne alacan herkes marka önermişte ben göremedim ne alacağını?

abi sen ne alacan herkes marka önermişte ben göremedim ne alacağını?
Abi sigorta röle başka ne olacak aldık onuda.
Schneider ElectricEasy9 Rccb 4p 40a 300ma Ac 400v Kaçak Akım Koruma Rölesi
Schneider ElectricEasy9 Rccb 4p 40a 30ma Ac 400v Kaçak Akım Koruma Rölesi
Schneider ElectricEasy9 Mcb 3p 40a C 3ka 400v Anahtarlı Otomatik Sigorta
Schneider ElectricEasy9 Mcb 3p 32a C 3ka 400v Anahtarlı Otomatik Sigorta
Bu dörtlü 1000 TL. Elektrikçi vikoya 3 katı istiyor, üstüne biraz koydum 3 gömlek üstü markanın bütün devresini tamamlayacak siparişi internetten verdik.

Abi sigorta röle başka ne olacak aldık onuda.
Schneider ElectricEasy9 Rccb 4p 40a 300ma Ac 400v Kaçak Akım Koruma Rölesi
Schneider ElectricEasy9 Rccb 4p 40a 30ma Ac 400v Kaçak Akım Koruma Rölesi
Schneider ElectricEasy9 Mcb 3p 40a C 3ka 400v Anahtarlı Otomatik Sigorta
Schneider ElectricEasy9 Mcb 3p 32a C 3ka 400v Anahtarlı Otomatik Sigorta
Bu dörtlü 1000 TL. Elektrikçi vikoya 3 katı istiyor, üstüne biraz koydum 3 gömlek üstü markanın bütün devresini tamamlayacak siparişi internetten verdi
easy serisinin iyi olduğunu kim söledi?
neyse hayırlı olsun

easy serisinin iyi olduğunu kim söledi?
neyse hayırlı olsun
İptal edip 100 lirada koyup siemens alayım sizimi kıracağım. 200 liralık vikoya 500-600 vermekten iyidir teşekkürler. Allahtan İnternet çıktı yoksa millet tavuk gibi her iş yapınca yolunacaktı. Medeniyeti bulduğumuz gün şükür namazı kılacağım.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri