code

Üye
bu sene 2. sini düzenliyolarmış. yarışma 15 hazirana kadar sürüyo. projeleri o zamana kadar geliştirip yollamamız gerekiyomuş. schneider kazananı avrupaya yolluyomuş. ya tatile ya da staj yapmaya sanırım o tercih de bize kalıyomuş..

arkadaşlar ben sitelerine girdim üye oldum. gerekli herşeyi ordan temin edebiliyoruz. yalnız burda yardımlaşabileceğim birilerini bulabilirsem süper olur. çalışma aşamasında Scada hakkında sorularımı ve eğer burdan da katılan varsa sorularımızı burdan sorarsak çok iyi olur.... yardımlaşırsak daha kolay ve yaratıcı işler çıkabilir diye düşünüyorum....

sitelerini de veriyim. VIJEOCITECT

umarım ilgilenirsiniz. yardıma ihtiyaç oluyo çünkü :):D

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba Code arkadaş
Bende dün okudum.Çok güzel bişey bu tür etkinliklerin olması.Önceki yarışmaya yetiştirememiştim projeyi geç kaldım.Bu düzenlenen ise üniversite öğrencilerine yönelik sanıyorum.Benim katılmam mümkün olmuyor.Bir sonraki yarışma düzenlendiğinde katılmayı düşünüyorum.Vijeo Citect scadayı kendi çapımda öğrenmeye uğraştım.
Ama bazı konular ancak eğitimle yada yardımla mümkün oluyor.
Burdan Schneider yetkililerine çok teşekkür ediyorum bu desteği ve kursu aldım.
Vijeo Citect mükemmel bi sistem ve istenilen herşeyi yapmada esnek geliştirilebilir.
Gerektiğinde bilgilerimi paylaşırım.Herkese iyi çalışmalar.Hadi bakalım kolaygelsin.

bişey değil dostum...
umarım bidahaki senelerde sadece öğrenciler için olmayan yarışmalar da düzenlenir... :)

Vijeo Citect Scada konusunda yardım isteyene kendi çapımda yardımcı olabilirim..

zaten yakında yardım için insanlar yer aramaya başlarlar...
senin mesajını görenler üşüşürler başına haberin olsun.
:)

:) :)

bir çok veri tabanına(oracle yi deneyemedim daha, çünkü onunla ilgili bir projem olmadı) bağlantı kurarak, veri işleme, veri çekme, izleme vb. gibi işlemleri yapabilmekteyim...

uzun zamandır kafa yoracak bir proje olmadı, bu yüzden diğer scadalar üzerine çalışmaya başladım.

müsait oldukça elimden gelen yardımı yapmaya çalışırım...

yarışma sonuçlanmış arkadaşlar VIJEOCITECT dan açıklıyorlar kazananları...

Citect te ces_config kütüphanesi gözükmüyor. Bu sorunu nasıl halledebilirim?

Citect te ces_config kütüphanesi gözükmüyor. Bu sorunu nasıl halledebilirim?

aynen bende de görünmüyo.. çok önemli olmayabilir belki ama orda işe yarayan şekiller var. Nasıl ekleyebileceğimi merak ediyorum. Bilgisi olan varsa yardımcı olursa öğrenmiş oluruz güzel olur:)

Arkadaşlar merhaba bu bölümde citect scada konusunda yardımcı olacağınızı ümit ederek bir sorum olacak.
Nais plc 'yi Citect ile Com port üzerinden haberleştirdim. Ancak asıl amacım nais plc'yi Citect ile ethernet üzerinden haberleştirmek. Bunun nasıl yapılacağı konusunda yardımlarınızı bekliyorum. İyi çalışmalar.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri