Viewsonic m1 Projeksiyon tepki vermiyor

ByYlmzZz

Üye
Merhabalar ,

aranıza yeni üye oldum. Bir sorunum var viewsonic m1 v2 projeksiyon var. adaptör takılı iken bataryayı dolduruyor(power ledi mor iken batarya dolunca beyaza dönüyor) sorun yok ama cihaz tepki vermiyor hiç açılmıyor. Anlayan arkadaşlar varsa anakartı söktüm resimlerini atabilirim. yardımcı olablirseniz sevinirim.

ilk akla gelen batarya ömrünü tamamlamış. bataryanızı wattlı bir dc ampul ile test ediniz. biz aküleri bataryaları 12/24 volt çalışan oto ampülü ile test ederdik. voltajı tam görülse bile bazen batarya / akü ölü olabiliyor.

ilk akla gelen batarya ömrünü tamamlamış. bataryanızı wattlı bir dc ampul ile test ediniz. biz aküleri bataryaları 12/24 volt çalışan oto ampülü ile test ederdik. voltajı tam görülse bile bazen batarya / akü ölü olabiliyor.
Hocam batarya sökülerek de test yapıldı fakat cihazdan tepki alamıyorum. Direk adaptörden besleme ile çalıştırayım diyorum fakat power led'i beyaz yanıyor ve tepki alamıyorum cihazdan.

1-o sıfat camide
2- değil "direkt"
3-pilini es geçtik, kumandası çalışıyor mu? kumandanın çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz. umarım televizyonun ki gibi gözü vardır. eğer varsa, telefonunuzun kamerasını açım masanın veya uygun bir konumda aşağı baksın kumandayı kameradan görerek tuş kontrolü yapın IR sensör mor ışık verecektir. vermezse bu durumda kumanda arızalı demektir. IR sensör yoksa bir elektronikçide test cihazı vardır orada test ettirebilirsiniz. önce pilinden başlayarak kumandayı kontrol edin. eğer kumanda çalışıyorsa o zaman makinede sorun var demektir. lütfen devresinin resimleri paylaşın.

1-o sıfat camide

2- değil "direkt"
3-pilini es geçtik, kumandası çalışıyor mu? kumandanın çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz. umarım televizyonun ki gibi gözü vardır. eğer varsa, telefonunuzun kamerasını açım masanın veya uygun bir konumda aşağı baksın kumandayı kameradan görerek tuş kontrolü yapın IR sensör mor ışık verecektir. vermezse bu durumda kumanda arızalı demektir. IR sensör yoksa bir elektronikçide test cihazı vardır orada test ettirebilirsiniz. önce pilinden başlayarak kumandayı kontrol edin. eğer kumanda çalışıyorsa o zaman makinede sorun var demektir. lütfen devresinin resimleri paylaşın.
Dediğiniz kumanda testini daha önceden yapmıştım emin olabilmek için. IR sensör çalışıyor. sanıyorum ki anakart beslemesi ile ilgili bir sorun var. mesai sonrası oturup multimetre ile ölçüm yapmaya çalışıcam bilgimin yettiği kadar :) . akşam evde anakart resimlerini çekip paylaşıcam.

Dediğiniz kumanda testini daha önceden yapmıştım emin olabilmek için. IR sensör çalışıyor. sanıyorum ki anakart beslemesi ile ilgili bir sorun var. mesai sonrası oturup multimetre ile ölçüm yapmaya çalışıcam bilgimin yettiği kadar :) . akşam evde anakart resimlerini çekip paylaşıcam.
ah be güzel insan, şu sorunu, bunları, bunları yaptım, şimdi de anakartın resmini paylaşıyorum diye yardım isteseydin, daha çok fikirler üretebilirdik. hatta açtığın kart üzerinde yaptığın ölçümler konusunda da bilgi verirsen daha da kolaylaşır işin.

ah be güzel insan, şu sorunu, bunları, bunları yaptım, şimdi de anakartın resmini paylaşıyorum diye yardım isteseydin, daha çok fikirler üretebilirdik. hatta açtığın kart üzerinde yaptığın ölçümler konusunda da bilgi verirsen daha da kolaylaşır işin.
Haklısınız düşünemedim :) ben elektroniğe meraklı ama yeterli bilgi sahibi olmayan biriyim. multimetre ile ölçümlere başlamadım. hatta nereden başlayacağımı tam bilemedim bu kartta. aşağıya resimleri bırakıyorum umarım anlaşılır ve sonuca gidebiliriz :)

WhatsApp Image 2022-12-01 at 18.27.14.jpegWhatsApp Image 2022-12-01 at 18.27.15.jpegWhatsApp Image 2022-12-01 at 18.27.15 (1).jpeg

önce pil/batarya girişinden itibaren yolları takip ederek voltaj kontrolü yap, her tarafı smd işin zor. sonra diyotları dirençleri ölç. üzerinde harf ve rakam kombinasyonu olanlar dirençtir. çok sayıda sigorta direnci var üzerinde sıfır yazanlar sigorta direncidir. nasıl ölçerim dersen cevap filan yazmam bir daha.

nasıl ölçerim demem elbette :D ama dediğini,z gibi hareket edicem ölçüm sonucunu da burada paylaşırım.

Merhaba. tüm sigortalar sağlam ölçüm yaptım. bataryayı şarj ediyor onu da test ettim. fakat size attığım ilk resimdeki sol tarafta güç girişine yakın olan bobinden voltaj alamıyorum. orta ve üstte konumlanan bobinden 5v , diğer iki bobinden 1.1 v alıyorum.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,605
Son üye
osaricicek

Yeni konular

Geri